BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žygaičių bendruomenės pirmininkas prašo paneigti tikrovės neatitinkančias žinias

Ministrui pirmininkui A. Butkevičiui
Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai
Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai
LNK žinių tarnybos vadovui R. Agintui
LNK vadovei Z. Sarakienei

Skundas dėl LNK žinių programos paskelbimo žinių, neatitinkančių tikrovės ir žeminančių garbę ir orumą

2013-07-25

Esu Žygaičių bendruomenės pirmininkas. 2013 m. liepos 11 d. UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas” (LNK) 18.45 val. ir 22 val. žiniose paskelbė tikrovės neatitinkančią, sąmoningai iškreiptą informaciją, žeminančią mano garbę ir orumą. Žinių vedėjas laidos pradžioje pranešė: „Paaiškėjo kovotojo prieš amerikiečių „Chevron” sąsajos su rusiškų dujų importuotojais, Žygaičių bendruomenės vadas iš rusiškų dujų gavo 10 000 Lt… Ar šią Žygaičių bendruomenės kovą prieš skalūnų dujų gavybą temdo ryšiai su rusiškų dujų importuotojais? Tačiau, gavę pinigų iš vienų dujininkių, interesų konflikto dėl protestų prieš kitus skalūnų dujų išgavėjus bendruomenės vadas neįžvelgia.”

Neginčiju, kad aš ir mano vadovaujamos bendruomenės gyventojai priešinasi skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai Žemaitijoje, kurios metu naudojama itin tarši, gamtai ir žmogaus sveikatai pavojinga hidraulinio plėšymo technologija, ir šią nuomonę reiškiame teisėtais būdais, nepažeisdami Lietuvos Respublikos įstatymų.

Viešai žinoma, kad 2006 metais AB „Lietuvos dujos” pradėjo Nacionalinės energetikos strategijos objekto, skirto gamtinių dujų tiekimo patikrinimui Vakarų Lietuvos regione padidinti, statybą. Paskutinis šio dujotiekio trasos etapas tęsiamas Tauragės, Šilutės ir Klaipėdos rajonuose. Šiuose rajonuose dujotiekis kerta ir jo apsaugos zona patenka į maždaug 550 privačių žemės ir miško ūkio paskirties sklypų, taip pat kerta ir valstybės žemę. Už atsiradusius žemės sklypų valdymo ir naudojimo apribojimus bendrovė teisės aktų nustatyta tvarka, vykdant projektą „Magistralinio dujotiekio Šakiai-Klaipėda statyba”, visiems sklypų savininkams, įskaitant ir Žygaičių bendruomenės gyventojus, išmokėjo kompensacijas. Žygaičių bendruomenės gyventojai, tarp jų ir aš, niekuo nesiskiria nuo kitų privačių 550 valdų, per kurias eina minėto dujotiekio trasa, savininkų, gavusių dėl to kompensacijas.

Paskelbta žinia viešosios informacijos skleidėjas (LNK), savaip interpretuodamas įvykius, pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją, formuodamas neteisingą visuomenės nuomonę apie mane kaip „Gazprom” šalininką, kuriam yra mokama už priešinimąsi skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai, ir tuo pasireiškia tariamos mano „sąsajos” su „rusiškomis dujomis”, tuo pažemindamas mano garbę ir orumą. Tuo buvo pažeisti VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO, Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso reikalavimai skleisti teisingą ir nešališką informaciją, renkant informaciją nepažeisti asmens teisių, užtikrinti garbės ir orumo apsaugą (VIĮ 3 str. 3 d., 7 d., 13 str., 22 str. 2 d., 8 d. 1 p., ŽURNALISTŲ IR LEIDĖJŲ ETIKOS KODEKSO 4, 7 str.).

Nurodytoje žinių laidoje po interviu su Žygaičių bendruomenės gyventojais buvo parodytas ir LR ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus interviu, kuriame premjero pasisakymai dėl Žygaičių bendruomenės veiklos yra nesusiję su šiuo klausimu, t. y. panaudojant jo atsakymo atskiras frazes iš dieną anksčiau vykusios konferencijos buvo suformuota jo nuomonė, tarsi jis stebi Žygaičių bendruomenės narius, besipriešinančius skalūnų dujų gavybai ir žvalgybai, ir pataria tai daryti ir žurnalistams. Tai rodo, kad neteisinga informacija buvo pateikiama sąmoningai, savaip interpretuojant įvykius ir faktus, panaudojant net ministro pirmininko atsakymus.

Neteisinga, šališka, žeminanti mano garbę ir orumą informacija žinių laidoje buvo paskleista visos Lietuvos gyventojams, todėl savo teises ginsiu teisinėmis priemonėmis.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 3 str. 2, 3 d., 19 str. 2 d. 1, 4, 5 p., 22 str. 8 d. 1, 2, 7 punktais, prašau LNK taikyti pačias griežčiausias pagal jūsų kompetenciją VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO numatytas poveikio priemones, nes tikrovės neatitinkanti, mano ir bendruomenės orumą ir garbę žeminanti infomacija buvo plačiai paskleista visiems Lietuvos gyventojams. Prašau įpareigoti paneigti nurodytas tikrovės neatitinkančias žinias.

Su pagarba,
Jonas Nairanauskas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras