BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žolių galios padeda pasveikti

Ekologiškų žolelių arbatų puoselėtoja Jadvyga BALVOČIŪTĖ įsitikinusi, kad sveikatos, laimės trokštantis žmogus pirmiausia turi džiaugtis tuo, jog turi galimybę pabūti žemėje, tokioje gamtoje, augalų ir gyvūnų įvairovėje. Būtent iš gamtos mes privalome pasiimti visa, kas yra geriausia. Žolių žinovė džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių, ypač jaunimo, atsigręžia į gamtą, domisi žolelių gydomosiomis savybėmis ir tiki jų galiomis.

Dirba 30 žmonių

- Ar vis dar pati renkate žoleles?

- Pati neberenku. Net išgyvenu, kad mažai prisiliečiu prie žolių. Vasarą mano ekologiniame žolelių ūkyje dirba 30 žmonių, iš jų tik 5 sezoniniai. O likusieji yra nuolatiniai, kurie ir augina žoles, daro arbatas, jas realizuoja ir tvarko visą buhalteriją. Man tenka žmones konsultuoti asmeniškai, sudaryti arbatų receptus pagal individualius jų poreikius.

- Neseniai dalyvavote Dovilų folkloro festivalyje „Užaugau Lietuvoj”. Ar doviliškiai domėjosi Jūsų produkcija?

- Pirkėjų pakako. Beje, žolelėmis ypač domisi jaunimas. Jie vartoja žoleles profilaktiškai. Pamenu, viena mama sakė, kad jos vaikas jau net kitų arbatų nebegeria, nori tik žolelių. O Dovilų folkloro festivalyje dalyvavau ne pirmą kartą, man čia patinka.

Svarbi žmogaus psichologija

- Kokios yra pagrindinės šiuolaikinių žmonių sveikatos problemos?

- Pačios įvairiausios. Dažniausiai pas mane atvažiuoja tada, kai jau patys nebesusitvarko su savo bėdomis. Tai ir depresija, virškinimo problemos, onkologiniai susirgimai. Daug porų susiduria su nevaisingumu. Tačiau jau džiaugiamės, kad turime ir nemažai vaikučių, kurių tėveliai susilaukė, paisydami mūsų patarimų, gėrė atitinkamas žolelių arbatas ir pan.

- Kas gydo depresiją?

- Labai svarbi yra žmogaus psichologinė nuostata. Smagu, kad mūsų šalyje galima gauti psichologinę paramą, sveikatos priežiūros sistema turi tam skirti daug dėmesio. Juk žmogus gali įveikti viską, jei pats yra psichologiškai tvirtas. Svarbu aktyviai gyventi, siekti savo tikslų, kai žmogus teigiamai nusiteikęs, vysto įdomią veiklą, gaminasi serotoninas. Niekada nereikia nusiminti ir nematyti išeities. Skirdama augalus nuo depresijos, pirmiausia įvertinu visus žmogaus simptomus. Kai depresija sergantis žmogus turi žemą kraujo spaudimą, lengviau parinkti augalus, kai aukštą - sunkiau. Pagrindinė žolė yra jonažolė, taip pat leuzėja, atkeliavusi iš Sibiro, galima naudoti ir rožinę rodiolę, kurią žmonės vadina auksine šaknimi. Tačiau viską vartoti reikia labai atsargiai, galbūt leuzėja universalesnė. Pavyzdžiui, ilgesnis jonažolės vartojimas taip pat kelia kraujo spaudimą. Geriausia, kai žmogui individualiai sudaromas arbatos receptas. Beje, vasarą nuo depresijos galima pasidaryti paprasčiausią sumuštinį su rūtos šakele.

- Ką patartumėte onkologiniams ligoniams?

- Čia ilga kalba. Esu vaistininkė, tad negaliu kalbėti neatsargiai. Reikia įvertinti kiekvieno žmogaus asmeninius negalavimus. Beje, vaistininkas Juozas Aleksandravičius sėkmingai gydė onkologinius susirgimus, sudarydamas dietą ir skirdamas miškinę sidabražolę. Aš nesu dietos specialistė, tačiau labai norėčiau, kad daugiau dėmesio būtų skiriama būtent dietologijos mokslui. Tai labai stipri ir plati gydymo sritis.

Nuo nevaisingumo - miškinė sidabražolė

- Minėjote, kad vis dažnesnė ir nevaisingumo problema. Kaip ją gydyti?

- Jei yra tokia problema, vadinasi, kažkur yra nepraeinamumas. Pirmiausia skiriu miškinę sidabražolę, ji padeda ir esant gerybiniams augliams, tai augalas, kuris išvalo visus takus. Paskui reikia bičių pienelio, tai moteriški hormonai, atgaivinantys visą sistemą. Dar parenku vienašalę užginą, žvinšaknę, rodiolių, truputį notrų… Įvertinu asmens kitus simptomus ir po gydymo dažniausiai sulaukiame džiugių rezultatų.

- Sergančių žmonių daugėja ar mažėja?

- Daugėja onkologinių ligonių, taip pat psichologinių problemų turinčių žmonių. Turbūt viską lemia įtampa, didžiulis greitis. Reikšmės turi pablogėjusi maisto kokybė. Žmonės turėtų savo pavyzdžiu parodyti, kad nenori netikro maisto, jo nepirkti. Jei mažėtų perkančiųjų butaforinius produktus, mažėtų ir jų pasiūla. Atsirastų daugiau tikro maisto, juk yra ekologiniai ūkiai, kiekvienas gali pasirūpinti ekologiškomis daržovėmis, miltais ir pan. Prekybos centruose reikia skaityti produktų etiketes ir to mokyti vaikus, nesirinkti nesveiko maisto. Kokia dešra, jei joje nėra mėsos?

- Ar pati susiduriate su sveikatos problemomis?

- Žinoma, amžius. Jei tik pamiegu trumpiau, kyla kraujospūdis. Todėl visada įsidedu žolelių kraujotakai gerinti. Šiuo metu reikia vartoti viską, ką duoda gamta: tai ir kiaulpienės, ir garšvos, ir kt. Labai pritariu žaliųjų kokteilių darymui. Kai augalai trinami, suplėšomos jų ląstelės, jas organizmui daug lengviau įsisavinti.

J. Balvočiūtė: „Mums tiesiog reikia būti gamtoje ir ja džiaugtis. Kiti dejuoja, kad prastas oras. Nėra prasto oro, juk mes net batų neturėjome ir basi eidavome, o dabar visi viskuo aprūpinti ir nepatenkinti. Jaunimui reikia pajusti ėjimo per audrą, per lietų skonį. Tai neįkainojamos patirtys. Beje, nevaržykime vieni kitų, nesistenkime pakeisti. Leiskime savo vaikams patiems apsispręsti, kokiu keliu pasukti, kokią specialybę, darbą pasirinkti. Jie turi viską išbandyti ir džiaugtis kiekviena diena.”

Agnė ADOMAITĖ

Klaipėdos rajono laikraštis “Banga”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras