BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žinomi šalies menininkai kvies rūšiuoti atliekas

Š. m. birželio 28 d. (ketvirtadienį) prie Baltojo tilto Vilniuje rinksis mąstantys „žaliai”. Čia startuos antrasis tęstinio aplinkosaugos projekto „Aš - žalias” etapas. Projekto siekis - pažadinti Lietuvos gyventojų atsakomybę rūšiuoti atliekas.

Lietuva sparčiai vejasi Europos Sąjungos šalis pagal įvairius rodiklius, tačiau antrinės žaliavos mūsų šalyje vis dar laikomos bevertėmis šiukšlėmis. Iš 1,3 mln. tonų komunalinių atliekų, kurios susikaupia Lietuvoje per metus, net 85 proc. nusėda sąvartynuose.

Renginio metu LR aplinkos ministerijos atstovai pristatys atliekų rūšiavimo situaciją Lietuvoje, o žinomi šalies menininkai, muzikantai bei aktoriai kvies stabdyti antrinių žaliavų švaistymą. Susirinkusieji galės pamatyti, kaip atrodo perrūšiuotos ir perdirbimui paruoštos antrinės žaliavos.

Renginio programa:

14:30 Teatralizuota edukacinė programa vaikams apie atliekų rūšiavimą.
15:00 Spaudos konferencija. Dalyvauja aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, projekto „Aš - žalias” ambasadoriai: muzikantai Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis, fotografė Agnė Gintalaitė ir dailininkas Rimas Valeikis, aktoriai Edita Zizaitė ir Jurgis Damaševičius.
15:30 Žaliojo himno premjera. Gyvai atlieka grupė Liūdni slibinai.

Renginio vieta: Neries krantinė prie Baltojo tilto iš Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės pusės.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

agnė2012-06-28 07:37

Tokie renginiai labai gražu. Bet būtų dar gražiau, jei apskritai nebūtų skatinama šiukšlinti.
Dabar Vilniaus raj. už šiukšlių išvežimą mokame nuo gyvenamo ploto. Mes per savaitę vos vos pridedam maišiuką. Net konteinerio nestumiam, nes neverta… Ir visai nesvarbu, kad šalia gyvenančio kaimyno namas mažesnis, o jis sukrauna du kupinus konteinerius per savaitę. Mokame mes vienodai. Ar tai nėra skatinimas šiukšlinti? Girdėjau kalbas, kad „reikia prikraut nors ko nors, nes susimokėjau, tai dabar tegu veža!!“

Darius2012-06-29 10:56

Teisingai kalbate “agnė”. Aš rūšiuoju susidarančias atliekas ir tikrai į bendrą konteinerį nelabai daug jų belieką, bet mokėti tai turiu tą patį kaip ir tie, kurie viską suverčia į kruvą. Tokiai tvarkant esant mes niekad savo kvailo įpročio viską mesti į kruvą neišnaikinsim.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras