BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniečiai mokysis taisyklingai atsikratyti kenksmingomis lempų atliekomis


Šiandien Vilniuje startuoja aplinkosaugos kampanija, kurios metu vilniečiai bus raginami taisyklingai atsikratyti kenksmingų lempų atliekų. Už lempų atliekų tvarkymą atsakingos VšĮ „Ekošviesa” ir mažmeninės prekybos tinklo „Rimi Lietuva” inicijuojamos kampanijos metu gyventojai bus informuojami apie lempų atliekų žalą ir kviečiami lempų atliekas nešti į specialius konteinerius taisyklingam jų utilizavimui.

Neperdirbamos savo sudėtyje turinčios gyvsidabrio lempos yra priskiriamos prie pavojingų, žalingą poveikį aplinkai turinčių atliekų, kurias būtina utilizuoti aplinkai nekenksmingu būdu. „Ekošviesa” vadovo Mariaus Jankausko teigimu, apšvietimo įrangos atliekų pasiskirstymo pagal sektorius tendencijos Lietuvoje rodo, kad daugiausiai lempų atliekų susidaro būtent namų ūkiuose.

„Inicijuodami pirmąją informacinę ir taisyklingą lempų atliekų perdirbimą skatinančią kampaniją šalyje, norime atkreipti ypatingą gyventojų dėmesį į buityje susidarančias atliekas, jų surinkimą ir tvarkymą. Tikimės, jog tai bus pirmas tvirtas žingsnis padėsiantis ilgainiui pasiekti, kad surenkamas ir perdirbamas apšvietimo įrangos atliekų kiekis taptų artimas į vidaus rinką tiekiamam apšvietimo įrangos kiekiui”, - teigia M. Jankauskas.

„Ekošviesa” vadovo teigimu, tikimasi, kad kartu su RIMI vykdomas aplinkosaugos projektas taps akstinu ilgalaikei gyventojų praktikai atiduoti nebeveikiančias lempų atliekas į specialius jų surinkimo punktus, o ilgainiui tai peraugs ir į taisyklingą atliekų šalinimo kultūrą.

„Nors lempų surinkimas ir utilizavimas yra ilgalaikė Europos Sąjungos sėkmingai vykdomos ekologinės politikos dalis, tačiau Lietuvoje ši praktika gyventojų tarpe yra dar naujiena. Taigi, norime priartinti Lietuvą prie europinių aplinkosaugos standartų, tačiau siekiant to, reikšmingas vaidmuo tenka ne tik stambioms įmonėms, kurioms tokias atliekas atiduoti taisyklingam tvarkymui yra privalu, bet ir šalies gyventojams”, - sako M. Jankauskas.

Anot kartu su „Ekošviesa” projektą pristatančios „Rimi Lietuva” viešųjų ryšių vadovės Ramintos Stanaitytės-Česnulienės, šia informacine kampanija bus siekiama edukuoti šalies gyventojus, jog pirkdami lempas jie jaustų atsakomybę ir prisidėtų prie taisyklingo šių atliekų tvarkymo.

„Nuolat skiriame ypatingą dėmesį aplinkos ir gamtos apsaugai tiek savo kasdienėje veikloje, tiek informuodami šalies gyventojus. Džiaugiamės, jog pirmieji šalyje pradedame šią lempų atliekų surinkimo kampaniją. Jos metu raginsime savo pirkėjus atsakingiau žiūrėti į aplinką ir sieksime atkreipti jų dėmesį į gal kartais atrodančias nereikšmingas, bet mūsų aplinkai labai kenksmingas atliekas”, - teigia R. Stanaitytė-Česnulienė.

Nebeveikiančias kompaktines fluorescencines (elektrą taupančias) lempas iki birželio mėnesio gyventojai saugiai galės priduoti penkiuose sostinės RIMI Hypermarket prekybos centruose, kuriuose įrengti specialūs konteineriai.

Projekto organizatorių teigimu, sėkmingai įgyvendinus pirmąjį šios aplinkosaugos kampanijos etapą Vilniuje, planuojama plėstis ir į kitus didžiuosius Lietuvos miestus.

VšĮ „Ekošviesa” yra neseniai įkurta pirmoji už lempų atliekų tvarkymą atsakinga įstaiga Lietuvoje. Organizacijai turi 26 lempų atliekų surinkimo taškus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje, Kėdainiuose, Marijampolėje ir Mažeikiuose. Specialiuose „Ekošviesa” punktuose surinktos lempų atliekos yra perdirbamos bei tvarkomos nekenksmingu aplinkai būdu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Kamtasvardas2011-04-07 08:48

O kur balsavimas “Nepatiko”?
Paspausčiau, nes čia pateiktas baisiosios žurnalistikos pavyzdys - kaip nereikia rašyti.

J2011-04-08 08:25

O kur konkretūs adresai tų vietų, kur galima priduoti lempų atliekas?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras