BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniaus savivaldybė planuoja ekonomiško ir ilgam laikotarpiui nuomojamo būsto projektą Žirmūnuose

Sostinės savivaldybė rengia detalųjį planą sklypui Žirmūnų mikrorajone, kur įgyvendinant bandomąjį projektą planuojama statyti ekologišką, ekonomišką ir kokybišką būstą ilgalaikei nuomai. Municipalinio būsto fondą Žirmūnuose sudarytų 8 namai, kurie didžiąją dalį reikalingos energijos gaus iš vėjo, saulės ir geoterminių šaltinių.

„Nuomojamas miesto būstas yra būtina sąlyga, siekiant į Vilnių pritraukti gyventojus ir miestui reikalingus specialistus, neverčiant jų imti paskolų iš banko. Toks būstas skatins skaidresnius santykius nekilnojamojo turto nuomos rinkoje. Be to, jis bus patogus ir kokybiškas, bei reikalaus apie 7 kartus mažiau energijos, nei vidutinis mieste esantis daugiabutis”, - sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vidutinis energijos poreikis vienam kvadratiniam metrui sostinėje sudaro 200-250 kWh, planuojami statyti namai reikalaus apie 35 kWh. Specialios konstrukcijos namai bus statomi sekcijomis po du, tarp namų bus įrengiamos vėjo turbinos, ant stogų - saulės baterijos, o dalis šilumos gaunama iš požeminių geoterminių šaltinių.

Pasak A.Zuoko, šio būsto nebus galima įsigyti, jis bus statomas specialiai tik ilgalaikei nuomai.

„Savivaldybė šiuo metu atlieka detalius skaičiavimus, kiek kainuos tokių namų statyba ir eksploatavimas. Pirminiai skaičiavimai rodo, kad šis kokybiškas būstas bus itin taupus”, - sako sostinės meras.

Namai planuojami sklype, esančiame Žirmūnų gatvėje.

Vilniaus savivaldybė planuoja ekonomiško ir ilgam laikotarpiui nuomojamo būsto projektą Žirmūnuose from Vilniaus miesto savivaldybė / Vilnius City Municipality

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

—–

Seimo narė V. Aleknaitė-Abramikienė: užuot sprendęs Vilniaus problemas meras A. Zuokas toliau fantazuoja

Žiniasklaidoje pasirodžiusi žinia apie Vilniaus mero Artūro Zuoko ketinimus Žirmūnuose pastatyti aštuonis namus, skirtus ilgalaikei nuomai, papiktino šio mikrorajono gyventojus. „Judėjimo „Taip” ir jų biznio partnerių priešrinkiminiai paistalai - spjūvis Žirmūnų Šiaurės miestelio gyventojams į veidą”, - rašoma gyventojų kreipimesi į Seimo narę Viliją Aleknaitę-Abramikienę.

„Virš įžūlumo!” - taip V. Aleknaitė-Abramikienė įvertino mero ketinimus. - „Pirmiausia Vilniaus miesto meras turėtų atsakyti į klausimą, kodėl nepaisydamas besitęsiančių gyventojų skundų, nerado lėšų pastatyti bent vieną vaikų darželį, netgi nerado lėšų kartu su Žirmūnų bendruomene mano siūlytam darželio priestato projektui. Staiga pinigų atsiranda net aštuoniems naujiems daugiabučiams.”

Anot parlamentarės, visi gyventojų prašymai dėl darželių, mokyklų atsimušdavo į „neturime pinigų” sieną.

„Šiaurės miestelyje, kur prisigrūdę apie 10 tūkst. gyventojų dar nepastatytas nė vienas darželis, nė viena mokykla ir dar norima prigrūsti daugiau? Gatvės užsikimšę, kiemai pertekliniais daugiabučiais užstatyti, kaip vaikus kasryt nuvežti į kito rajono mokyklas? Gal į marazminio dvimiesčio Kauno filialą?”, - kreipimesi piktinasi žirmūniečiai.

Anot Seimo narės, gyventojai nėra nusiteikę prieš naujas idėjas ir municipalinių būstų plėtra turi vykti, bet jie jau nebetiki nė vienu mero žodžiu. Juk naujai planuojamuose statyti namuose tikėtina gyvens daug jaunų šeimų, kurių vaikams taip pat reikės darželių ir mokyklų. Apie naujų darželių Žirmūnuose atidarymą meras nekalba.

Nekalbama A. Zuoko planuose ir apie ketinimus pasirūpinti Žirmūnų gyventojų saugumu. Būtent dėl A. Zuoko vadovavimo metu padarytų neteisėtų sprendimų ties Kareivių gatve, pažeidžiant visus statybos reglamentus, buvo pradėtas daugiaaukštis statinys, kurio statyba sustabdyta gyventojų pastangomis. Meras pirmiausia privalo ieškoti lėšų įvykdyti Teismo įpareigojimą sutvarkyti čia kasdien žaidžiančių vaikų gyvybei pavojų keliančius pamatus.

Žirmūniečiai pasiryžę nepritarti ir priešintis tokiems Savivaldybės planams, jų žodžiais tariant, tol „prieštarauti mero „info-bio-nano technologinėms fantazijoms”, kol nebus atsakyta į klausimus dėl vaikų darželių ir mokyklų bei kol nebus sutvarkytos kitos kasdien gyventojams „akis badančios” problemos.

Daugiau informacijos:

Vilija Aleknaitė-Abramikienė
Seimo narė
Tel. 8 5 239 6983
El. p. vialek@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras