BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viduržiemį - ir vasaros paukščiai

Nepaisant, kad visas praėjęs gruodis buvo tikrai žiemiškas ir kaip reta sniegingas, o žiema ištižo tik nuo naujųjų, tenka stebėti ne tik žiemines paukščių rūšis, bet ir tas, kurių šiuo metų laiku beveik nesitiki aptikti. Obels šakose prie sodybos lesyklos - būrys žaliukių. Ne kelios ar keletas, bet skaičiuojamos dešimtimis. Papūtę purias žalsvai pilkas plunksnas, sparnų ir uodegos kraštus pasipuošę geltonais dryžiais, kartu su pulku žvirblių, didžiųjų ir mėlynųjų zylių guviai striksėdamos laukia, kol atskridęs kėkštas pasisotins gvildendamas kukurūzų burbuolę.

Šalia įsitaisęs kikilis irgi jaučiasi savas - stebime jį čia jau daugiau nei mėnuo. Baikštesni svilikai lesykloje pasirodo kur kas rečiau, jiems pakanka saugiai gvildenti kaulenių uogas gretimoje gyvatvorėje.

Tiek žaliukės ar kikiliai Lietuvoje žiemoja, bet ankstesniais metais Žuvinto apylinkėse niekada jų nepriskirdavome prie kasmetinių įprastų žiemos paukščių. Ypač taip gausiai, kaip šią žiemą.

Žuvinte aptiksi ir kitų ne kasmet žiemojančių paukščių. Sausio 15 naktį girdėtos skrendančios klykuolės, po poros dienų - didysis baublys. Jais gal ir neverta labai stebėtis, nes Kiaulyčios nendrynai visiškai neįšalę, vos pridengti sniegu.

Tačiau kai kurių rūšių šią žiemą pasigendame. Pasidairykime po laukus ir nustebsite, kiek nedaug įprastai žiemojančių plėšriųjų paukščių gali pastebėti. Krūmų guotus patikrina paukštvanagis, retkarčiais į geltonųjų startų būrį įsminga žvitrus startsakalio siluetas, Žuvinto pakrantėmis kas kelinta diena praskrenda javinė lingė. O kurgi paprastieji, tūbuotieji suopiai, ankstesniais metais tupėdavę ant dažno elektros stulpo? Šią žiemą jų nematyt nuo pat rudens pabaigos. Nes jų maisto, pelinių graužikų gerokai mažiau. Gal drėgna vasara trukdė veistis ar ligos jas užpuolė, bet jei stinga laukuose pelių - suopiai neturi ką veikti mūsų krašte. Ir mažieji apuokai, kurie dažniausiai gyvi vien tais graužikais, šią žiemą nepalyginamai retesni. Gal ir gerai tiems paukščiams, nes pasilikę žiemoti mūsų šalyje, vargu bau pramistų kai neįprastai storos sniego duknos dengė žemę.

Žuvinto biosferos rezervato informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras