BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Valdžia skatinama apsispręsti dėl elektromobilių

Seime diskutuota apie elektromobilių perspektyvą Lietuvoje. Gamintojų atstovai, verslininkai, o ir politikai sutaria - tik laiko klausimas kada elektromobilių bus daugiau nei įprastais degalais varomų. Tad esą jau dabar reikia valstybės apsisprendimo, ar tokios transporto priemonės yra prioritetas.

Didžiosios pasaulio automobilių korporacijos tobulindamos technologijas pasiekė, kad įkrovus vieną kartą jų automobiliai jau gali nuriedėti kelis šimtus kilometrų. Jie neišmeta jokių degimo produktų ir neteršia aplinkos.

Tačiau, praneša LTV naujienų tarnyba, jų pagaminimo sąnaudos yra daug didesnės, tai lemia ir didelę kainą, kai kuriais atvejais, elektromobiliai dukart brangesni nei įprasti degalais varomi.

Kai kurios šalys, skatindamos kad ir štai tokių seime pristatytų, automobilių pirkimą, moka subsidijas. Lietuvoje kol kas tik svarstoma kokiŲ teisės aktų reikėtų ir ar apskritai elektromobiliai galėtų tapti prioritetu.

„Trūksta aiškios valstybės pozicijos. Ar tai strateginė kryptis, ar tai norime daryti ir kokiu mastu? Per diskusijas su užsienio partneriais jau norisi labai konkrečiai kalbėti, ar mes matome verslo galimybę”, - sako „Lesto” elektromobilių iniciatyvų kuratorė Kristina Milčienė.

Anot K. Milčienės, Lietuvoje savo technologijas norėtų diegti didieji pasaulio koncernai, esą trūksta tik aiškios pozicijos. Jei tai būtų paskelbta prioritetu, „Lesto” skaičiuoja, kad 2025 m. Lietuvoje galėtų važinėti apie 300 tūkstančių elektromobilių, iš kurių 50 tūkstančių būtų nauji.

Anot mokslininkų, elektromobilių perspektyvos Lietuvoje ir toliau bus miglotos, jei valstybė tokioms mašinoms neuždegs žalios šviesos.

„Bendras Europos skatinimo vidurkis, nuo 3 iki 10 tūkst. eurų tokiam automobiliui įsigyti, plius nemokami automobilių statymai miestuose, nemokamas įvažiavimas nemokant mokesčio už kelius, nemokant ekologinio taršos mokesčio - taip veikiama”, - sako VGTU Saugaus eismo centro vadovas doc. Dr. Virgilijus Sadauskas.

Estijoje elektromobilių plėtra paskelbta - vienu iš valstybės prioritetų, čia per kelerius metus žadama įrengti šimtus įkrovimo stotelių, o už parduotus taršos leidimus Estijoje valstybės institucijoms nupirkta per šimtą elektromobilių.

Tomas Kavaliauskas
LTV „Šiandien”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras