BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tyrimas: Raundupas kenkia naudingosioms žarnyno bakterijoms

vistos1

Leipcigo universiteto mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad herbicidas raundupas (angl. Roundup), kurio veiklioji medžiaga yra glifosatas, neigiamai paveikė naminių paukščių virškinamojo trakto bakterijas in vitro (mėgintuvėlyje). Mokslininkai nustatė, kad labai patogeninės bakterijos buvo atsparios raundupui, tuo tarpu naudingosios bakterijos buvo nuo vidutiniškai iki labai neatsparios.

Tyrimas moksliškai paaiškina ankstesnius ūkininkų pranešimus apie padažnėjusius gastrointestinius gyvūnų, maitintų genetiškai modifikuota Roundup Ready soja (ši soja yra atspari herbicidui raundupui), susirgimus.

Čia galite pažiūrėti Danijos ūkininko, kiaušinių gamintojo, Clauso Storgaardo video pristatymą. C. Storgaardas pastebėjo žymų vištų sveikatos ir dėslumo pagerėjimą kai vietoje genetiškai modifikuotų sojų pašarų pradėjo naudoti genetiškai nemodifikuotus:

Video pristatymo skaidrės:

skaidre1

skaidre 3

——

Shehata, A. A., W. Schrodl, et al. (2012). The effect of glyphosate on potential pathogens and beneficial members of poultry microbiota in vitro. Curr Microbiol. Publ online 9 December.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23224412

Iš tyrimo santraukos: Šio tyrimo tikslas buvo nustatyti realų glifosato poveikį naminių paukščių mikrofloros galimiems patogenams ir naudingiesiems nariams in vitro. Gauti rezultatai rodo, kad labai patogeninės bakterijos, tokios kaip Salmonella EntritidisSalmonella GallinarumSalmonella TyphimuriumClostridium perfringens ir Clostridium botulinum yra labai atsparios glifosatui. Tačiau dauguma naudingųjų bakterijų, pavyzdžiui, Enterococcus faecalisEnterococcus faeciumBacillus badiusBifidobacterium adolescentis ir Lactobacillus spp. buvo nuo vidutiniškai iki labai neatsparios. Nustatyta, kad Campylobacter spp. yra jautrios glifosatui. Naudingųjų bakterijų virškinamojo trakto mikrofloroje sumažėjimas gali sutrikdyti normalią žarnyno bakterijų veiklą.

www.gmo.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras