BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Turizmo žygių ir fotografijos maratonas “Lietuvos saugomos teritorijos”

Ar esate buvę Lietuvos saugomose teritorijose? Laukinės gamtos, ypač saugomų teritorijų, pasaulis - tikras iššūkis žygeiviui ir fotografui. Kupinas staigmenų, netikėtumų, neatleidžiantis nė menkiausios delsimo akimirkos. Lietuvoje nuolat žygiuoja ir gyvąją, saugomą gamtą fotografuoja nemažai jaunimo. Dauguma jų – prisiekę gamtos mylėtojai: vieni – dėl sveikos, ekologinės gyvensenos, kiti – iš dvasios šauksmo. Kartais tenka pakentėti orų kaprizus ar juos išnaudoti, kad sulauktum to ypatingojo kadro, susilietum su pačiu mišku. Tai ypatinga būsena. Todėl kviečiame šį nepaprastą jausmą patirti ir kitus! Įamžindami savo įspūdžius, patirtus netikėtus susitikimus ir atradimus – suskubkite patys, paraginkite savo pažįstamus ir draugus: prasideda turiningas maratonas ir įdomiausių vaizdų atvėrimai gamtoje.

Dabar, pasinaudojus Europos Sąjungos finansine parama, saugomos Lietuvos teritorijos atsiveria visu grožiu! Kylam!

„Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni…“ (poetas Vladislovas Sirokomlė)

Šiame maratone kviečiame dalyvauti visą Lietuvos jaunimą, jų aktyvius vadovus ir mokytojus. Dalyvių amžius ir išsilavinimas neribojamas.

Maratono koordinatorius – Lietuvos jaunimo turizmo centro metodininkas Rolandas Užubalis, tel. (8 5) 2154319, el. paštas rolandas@ljtc.lt.

Maratono dalyviai iki 2011 m. kovo 1 d. registruojasi el. paštu rolandas@ljtc.lt.

TURIZMO ŽYGIŲ IR FOTO MARATONO ERDVĖS

Saugomos teritorijos užima 15,4 proc. visos Lietuvos ploto. Šalyje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų, 6 rezervatai ir apie 300 draustinių. Saugomos teritorijos steigiamos vietose, kur norima išsaugoti vertingus gamtos, floros bei faunos pavyzdžius, kultūrinį paveldą bei kraštovaizdį. Pagrindinis tikslas – kad visuomenė galėtų susipažinti su savo gimtojo krašto gamtos ir kultūros paminklais, retomis augalų bei gyvūnų rūšimis.

Lietuvos saugomų teritorijų privalumai ir galimybės:

Įvairumas: steigiamos įvairių kategorijų ir rūšių saugomos teritorijos;

Reprezentatyvumas: pristatoma visa kraštovaizdžio ir biologinė įvairovė, būdingi unikalūs kompleksai;

Kompleksiškumas: saugomi tiek gamtiniai (negyvosios ir gyvosios gamtos), tiek ir kultūriniai kompleksai bei objektai;

Pakankamumas: steigiamos pakankamo dydžio saugomos teritorijos, galinčios užtikrinti vienų ar kitų kompleksų išsaugojimą;

Tolygumas: saugomos teritorijos pagal galimybes išdėstomos tolygiai šalies ar regiono teritorijoje;

Susietumas: atskiros grandys (saugomos teritorijos) sujungiamos geoekologiniais bei biomigraciniais ryšiais.

Kita saugomų Lietuvos teritorijų informacija čia: http://www.vstt.lt/VI/index.php#r/188

MARATONO ŠŪKIS. „Į Gamtos didybę!“

LAIKAS. Iki 2011 m. gruodžio 1 d. savo žygių saugomose teritorijose pastebėjimus, aprašus, fotografijas siųskite Lietuvos jaunimo turizmo centrui (su nuoroda Turizmo žygių ir foto maratonui „Lietuvos saugomos teritorijos“), Filaretų g. 17, LT–01207 Vilnius. Darbų autorius prašome nurodyti vardą, pavardę, rajoną, miestą (kaimą), mokyklą, adresą, telefoną, el.pašto adresą.

MARATONO SĄLYGOS.

1. Aplankykite Lietuvos saugomas teritorijas:

* nacionalinius parkus;
* regioninius parkus;
* draustinius;
* valstybinius parkus;
* rezervatus;
* gamtos (ar joje esančius) muziejus.

Minimali būtina sąlyga – nors po vieną iš šių visų pateiktų kategorijų.

2. Padarykite žygio aprašą bei fotoreportažą apie Jūsų pasirinktą lankytiną vietą.

Žygių pastebėjimų aprašas gali būti rašomas laisva forma. Fotografijų žanras, skaičius neribojamas, svarbiausia sąlyga – fotografuokime natūralios, tikros Gamtos aplinkoje ir tik Lietuvoje. Nuotraukos, darytos uždaroje patalpoje, aptvaruose (žmogaus dirbtinai technika sukurtose aplinkose), taip pat kompiuterinėmis programomis „tobulinti“ vaizdai nėra vertingi.

LAUKIAMI REZULTATAI.

Kiek tokių saugomų teritorijų pasiseks aplankyti ir pažinti? Neabejotina, kad ne keliaujančių žmonių fotografijų skaičius, o jų nepakartojami kadrai leis nusistebėti gyvosiomis Lietuvos vertybėmis. Tikimasi, kad šiame maratone dalyvavusieji galės sau išdidžiai, tauriai, bet paprastai pasakyti: „Aš – Lietuvos Gamtos žmogus, aš ten buvau“. Savo žygių pavyzdžiais jie dar kartą primins visiems, kaip reikia elgtis Lietuvos saugomose teritorijose.

Lietuvos jaunimo turizmo centro sudaryta vertinimo komisija išrinks nugalėtojus iš pateiktų žygių aprašų ir fotografijų autorių darbų, įvertinusi atsiųstos medžiagos originalumą, įdomumą, išskirtinumą, savitumą. Geriausiųjų darbų laukia pristatymas informacinių rėmėjų ir partnerių puslapiuose, Lietuvos jaunimo turizmo centro diplomai, padėkos, atminimo dovanėlės. Pasibaigus maratonui kiekvienam dalyviui bus įteiktas Lietuvos jaunimo keliautojo pažymėjimas.

Maratono organizatoriai surengs parodą Lietuvos jaunimo turizmo centre ir pasirinktose Lietuvose mokyklose. Joje bus eksponuojama dalyvių maratono žygių medžiaga, kuri leis pasidžiaugti mūsų krašto vertybių išsaugojimo verte bei prasme. Tai taps naujos turistinės veiklos ir kūrybos įkvėpimu. Sėkmės visiems!

Pastaba. Privalote paisyti gamtosauginių taisyklių saugomose teritorijose!

_______________________________________

Maratono informaciniai partneriai ir rėmėjai:

kelionių žurnalas „Kelionės ir pramogos“ www.kelionesirpramogos.lt

Lietuvos turizmo svetainė www.turistas.lt

etnokultūros svetainė www.alkas.lt; www.romuva.lt;

aplinkai draugiškesnio gyvenimo būdo svetainė www.gyva.lt

Lietuvos dvasinio ir daiktinio paveldo svetainė www.sarmatija.lt

etninės kultūros globos taryba www.etnotaryba.lrs.lt

turistų ir žygeivių klubas „Kertam kampą“

Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija www.aplinkosauga.lt

Ekonaujienos.lt - operatyviausios žinios apie ekologiją ir gamtą - www.ekonaujienos.lt

Daugiau informacijos čia.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras