BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tolesnis miškų ekspoatatorių puolimas prieš jau priimtą Judėjimo “Už gamtą” peticiją

Algirdas Knystautas

Nejuokais išsigandę precedento, miškų naudotojai puolė rašyti raštus Premjerui A.Kubiliui. Kad jokiu būdu nepatvirtintų teigiamo Vyriausybės peticijų komisijos sprendimo. Kaip gi čia - gamtosaugininkai gali nurodinėti multimilijonieriams? Nuo kada čia Lietuvoje tokia tvarka?

Kaip visada imamasi purviniausių metodų. Jų lyderis - privačių miškų savininkų asociacijos pirmininkas p.A.Gaižutis. Kaip pats teigia, po jo sparnu - visi privačių miškų savininkai ir visi iki vieno jį palaiko (turime visai kitokios medžiagos). Gaižutis rėksmingai liepia Premjerui “nepasiduoti “populistiniams ir žalingiems” A.Knystauto ir Judėjimo “Už gamtą” reikalavimams” ir “atmesti peticijų komisijos sprendimą”. O tikrovėje populistiniai ir žalingi melai sklinda iš negailestingų miško vartotojų lūpų. Populistai Tuminas ir Vaitkus, populistai Kazlauskas ir Kontrimas, populistai Santara-Šviesa, populistai ekologai ir gamtosaugininkai, populistės Eglė Špokaitė, Miki Hamanaka, Sigutė Stonytė, populistas Gintaras Varnas ir Aurimas Paulauskas. Ir dar tūkstančiai tokių populistų parašų po peticija, kuria siekiama nors truputį apriboti išsikerojusį godumą ir vandalizmą mūsų miškuose, ypač privačiuose. Bet ne, naudotojai gamtos labui neatsisakys nei lito.

Oi ir panižo pelno besivaikantiems miško grobikams padai. Pirmą kartą jie pamatė, kad visuomenė taip pat turi balsą prieš jų milijonus. Tuos milijonus jie drįsta lyginti su Lietuvos gerove. Tautai nusispjauti, į ką pavirs gamta, kad tik šitie “darnaus vystymosi” - kaip jie sako - šalininkai ir toliau galėtų krautis turtus. Rašte Premjerui p.Gaižutis begėdiškai neįvardija terminų peticijoje, o lakoniškai juos vadina “šiltuoju metų laiku”. Čia jau palieku skaitytojų fantazijai, kuris gi tas metas šiltasis. Peticijoje - nuo balandžio 1 d iki birželio 1 d. Visiškas minimumas. Bet, sekant p.Gaižučio logiką, birželis, liepa, rugpjūtis jau yra šaltasis metų laikas. Tik tie du pavasario mėnesiai yra šiltieji. Čia ir su meteorologais galima būtų produktyviai pabendrauti. Kitame rašte apie pavasarinio kirtimo stabdymą autoriai (Gaižutis, Beinortas ir Čaikauskas) kalba kaip apie pavasario-vasaros, ne pavasario. Kaip gudriai ir atvirai meluojama. Pasirodo, pavasaris ir vasara kartu paėmus pas mus tetrunka du mėnesius - balandį ir gegužę. O nuo birželio galime jau ir puskailinių ieškoti.

“Lietuvoje jau seniai - rašo minėti autoriai - pribrendo reikalas atsisakyti “bereikalingų gamtosauginių draudimų”. O raštas baigiamas pompastišku šūkiu - “Lietuvos miškų sektoriaus ateitis - šiuolaikiška darniosios plėtros politika”. Skaityk - gamtos naikinimo, nesiskaitant su niekuo. Su ES direktyvomis, kurios aiškiai ir nedviprasmiškai nurodo, kad gamtosauginiai prioritetai yra viršesni ir už ekonominius, ir už socialinius. Dėl paprastų, lengvai suvokiamų priežasčių. Pirmieji - sunkiai atstatomi. Antrieji - keičiasi nuo ekonominės padėties ir negali būti substitucija gamtos paveldo praradimui.

Aplinkos ministerija, visą laiką aiškinusi, jog Judėjimo “Už gamtą” siūlomu kirtimo draudimo metu kertama be galo mažai miško (kame gi tada problema?), anot p Gaižučio, “neigiamai paveiktų viso miškų sektoriaus gyvybingumą”. Štai kaip. O kaip su bulvių ir cukrinių runkelių sektoriais? Žiemą juk jie tikrai neauga. Sekant p.Gaižučio logika, ten dirbantys žmonės turėtų paprasčiausiai mirti badu.

Be to, pastaruoju metu, kaip begėdiškai meluoja autoriai, Lietuvoje priviso tiek paukščių, kad jau ir nežinia, ką su jais daryti. Visa tai - p.Gaižučio nuopelnas. Kirskime bet kada, ir jų daugės. Nekris paskutinės senagirės, brandžiausi medynai, ant savo trapių pečių dar laikantys Lietuvos bioįvairovės likučius. Beje, p.Gaižučio žinios apie paukščius tikrai gilios, kuo teko įsitikinti Aplinkos ministerijoje balandžio 2 d. Čia jis paskelbė, kad žymiai padaugėjo didžiųjų baltųjų garnių. Tik pamiršo nurodyti, kad šis paukštis su mišku turi tiek bendro, kiek kiaulė su gegute. Taip pat pamiršo faktą, kad miškų kirtimas Lietuvoje po nepriklausomybės atgavimo išaugo 2-3 kartus. Ir kertami vertingiausi, brandžiausi bioįvairovės požiūriu miškai. Nes jie brangiausi - taškas.

Judėjimas “Už gamtą” tikisi, kad Vyriausybė patvirtins peticijų komisijos išvadą ir kad bent dalis mūsų gyvūnijos pavasarį - kai jie dauginasi - nebus taip naikinama, kaip iki šiol.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras