BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tatulos programa planuoja plėsti savo veiklą

Š.m. lapkričio 19 d. įvyko Tatulos programos Tarybos posėdis, kuriame tarp kitų svarstytų klausimų, buvo svarstyti ir tiesioginės rinkodaros klausimai.

Organizacijos Taryba, o taip pat ir direktoratas, vieningai pritarė pasiūlymui sudaryti sąlygas tapti organizacijos dalininkais (paprastai kalbant - nariais) ir visos Lietuvos ekologiniams ūkiams bei ekologinėms įmonėms. Ir ne tik. Iki šiol tokia galimybe galėjo pasinaudoti tik Šiaurės Lietuvos karsto regione įsikūrę ūkininkai bei įmonės. Kitiems, išskyrus tuos, kurie prisidėjo parengiant bei įgyvendinat Tatulos programą (bei steigiant ūkininkų ir perdirbėjų funkcinę savivaldą, 1987-1993 metais), - tokia galimybe pasinaudoti buvo įvesti apribojimai. Nors pageidavimų tapti mūsų organizacijos nariais per visą laiką buvo labai ir labai daug. Su ūkiais bei įmonėmis, kurie nėra mūsų organizacijos dalininkai, iki šiol dirbome tiesiog sutarties pagrindu.

Toks mūsų sprendimas gimė ne per dieną ar dvi. Tiesiog labai nuosekliai yra einama prie gamybinio susivienijimo (kooperatyvo) kūrimo Tatulos programos viduje. Tam, lygiagrečiai, įvairiomis priemonėmis, jau penkiolika metų yra ugdomas tas ekologiškų produktų gamintojas, kuris pats tiesiogiai bent dalį savo pagamintų ekologiškų maisto produktų realizuoja savo jėgomis, o taip pat ekologiškų maisto produktų vartotojas, t.y. visuomenė.

Naujo čia yra dar ir tai, kad Tatulos programos dalininkais (t.y. nariais) galėtų tapti ir visi kiti atitikties sertifikatus turintys Lietuvoje gyvenantys ir dirbantys fiziniai ir juridiniai asmenys, t.y. ne tik ekologiniai ūkiai ar ekologinės įmonės (išskirtinės kokybės, tautinio paveldo ir pan.).

Tad šis informacinis pranešimas yra kartu ir oficialus ta prasme, kad norintys tapti Tatulos programos dalininkais (nariais) jau gali atsiliepti, teirautis šiuo klausimu (gut@takas.lt ). Tokių diskusijų metu, Tatulos programa galutinai parengs kriterijus, kurie bus privalomi pretendentui, norinčiam tapti Tatulos programos dalininku (nariu).

Galutinis sprendimas minėtu klausimu bus priimtas Tatulos programos visuotiniame susirinkime, kuris tradiciškai vyksta kovo mėn. pirmojoje pusėje. Ir tik po to, pritarus organizacijos nariams, - bus atliekami reikiami formalumai minėtu klausimu.

Almonas Gutkauskas, Tatulos programos direktorius, tarybos pirmininkas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras