BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Talkšos pakrantės tvarkymo darbai įsibėgėja

Šiaulių miesto savivaldybės administracija pradėjo įgyvendinti projektą „Šiaulių miesto Talkšos ežero šiaurinės dalies valymas ir prieigų sutvarkymas”. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir įkainotas daugiau nei 6 mln. litų.

„Šiauliai plius” archyvo nuotr.

Visus rangos darbus atlieka UAB „Pasvalio melioracija”, jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikianti su VĮ Vidaus vandens kelių direkcija.

Talkšos bei Ginkūnų ežerai yra Šiaulių miesto šiaurės rytinėje dalyje apie 300 m nuo Tilžės gatvės. Abu šiuos ežerus skiria 300 metrų pločio pelkė. Jų plotas prie normalaus patvenkto vandens lygio (toliau - NPL) - 72,80 ha. Šie ežerai, tai anksčiau buvęs vienas vandens telkinys. Dabartiniu metu šie ežerai sujungti siauru vandens kanalu. Ežerų pakrantėse vyrauja pelkės apaugusios nendrėmis, švendrais ir kita pelkine augmenija.

Projekto vykdymo metu, 2011-2012 metais (imtinai) numatyta išvalyti ežerus jungiančią pelkę, ištraukti ežere nuskendusias statybinio ir kitokio laužo liekanas bei šiukšles, iškirsti ir utilizuoti krūmus tarpežerio zonoje, sutvarkyti pakrančių teritoriją daugiafunkcinės žemsiurbės, ekskavatoriaus bei kitų mechanizmų pagalba, taip pašalinant dalį grunto ir išvalant 10,3 ha ežero ploto.

Prieš pradedant ežero valymo darbus numatyta pažeminti vandens lygį. Numatoma vandens lygio žeminimo pradžia 2011 m. liepos 1 d.

Tikimasi, kad išvalyti Talkšos ir Ginkūnų ežerai bei jų prieigos taps patrauklesnės ne tik vietos gyventojams, bet ir Šiaulių miesto svečiams. Ateityje numatoma įgyvendinti sekančius projekto etapus, įrengiant irklavimo trasą, susisiekimo komunikacijas, sportinę įrangą ir kitą inventorių reikalingą tiek sportui, tiek poilsiautojų interesams patenkinti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras