BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Sveikas vaikas” ženklu paženklinti produktai jau greit pasirodys

Parduotuvių lentynas jau greitai pasieks „Sveikas vaikas” ženklu pažymėti maisto produktai. Pirmieji gamintojai suskubę įrodyti, jog jų produkcijoje nėra naudojami cheminiai maisto priedai - kauniečių kukurūzų ir sausų pusryčių gamykla „Palasėja” bei kėdainiškių „Krekenavos” agrofirma.

Kiekvienas gamintojas pateikė ištirti po vieną savo gaminį - UAB „Palasėja” sausus „Cinamoni” pusryčius, UAB „Krekenava” - pieniškas dešreles „Be E”. Abu gamintojai į mus kreipėsi vos tik paskelbus, kad siūlome ženklinti produktus, tačiau ilgokai užtruko pats tyrimas.

Vienas gamintojas tyrimui atnešė visą maišą gaminio, bet siekiant išvengti subjektyvumo, abu produktus nupirkome Vilniaus prekybos centruose, o atneštąją partiją suvalgėme:)

Pasikonsultavę su NMVRVI specialistais, kiekvieną produktą tyrėme nuo tai produktų subgrupei būdingų maisto priedų. Dirbtinai pridėtų priedų ir GMO šiuose produktuose nebuvo rasta.

Daugiai informacijos www.istirtas.lt.

Ekonaujienų redakcijos atstovas vakar nuėjo į NORFA parduotuvę ir ant minėtų produktų “Sveiko vaiko” ženklo nerado. Tačiau pastebėjo, kad ant pieniškų dešrelių ir taip puikuojasi aiškus ir ryškus ženklas “BE E” - raudonai perbraukta “E” raidė, o šonuose užrašyta: “be GMO, be fosfatų, be konservantų…” Įdomu, ar liks tas ženklas uždėjus “Sveiko vaiko” ženklą ar bus naudojami abu ženklai vienu metu? Tą pamatysime jau netrukus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras