BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Stovykla Dzūkijos nacionaliniame parke

Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija liepos pradžioje organizavo „Jaunojo gamtininko stovyklą”. Projekte dalyvavo moksleiviai iš Varėnos „Ąžuolo” gimnazijos, Varėnos „Ryto” progimnazijos ir Merkinės V.Krėvės gimnazijos. Stovyklos tikslas - skatinti moksleivių domėjimąsi gamtine aplinka, gilinti praktinį pažinimą, apie gamtą mokytis gamtoje.

Moksleiviai mokėsi pažinti paukščius, jų balsus, aukštesniuosius augalus, susipažino su Dzūkijos nacionalinio parko gamta, mokėsi būti gamtoje - jos netrikdant ir nepaliekant savo veiklos pėdsakų. Jaunieji gamtininkai mokėsi jausti gamtą, pamatyti, išgirsti tai, ko negali gauti iš vadovėlių.

Stovyklos metu buvo organizuojamos išvykos į gamtą, kiekvienai išvykai parenkant skirtingus biotopus (miškas, pieva, pelkė). Mokiniai atsakymų į iškilusius klausimus ieškojo savarankiškai, naudojant įvairius žinynus, įrašus. Domėtasi laukiniais valgomais, vaistiniais bei nuodingais augalais. Matytus bei girdėtus objektus jaunieji gamtininkai fiksavo fotografuodami bei piešdami. Stovyklos pabaigoje visi parengė iliustruotą stovyklos dienoraštį.

Rugsėjo-spalio mėnesiais planuojama baigiamoji šios stovyklos dalis, kurioje moksleiviai susipažins su būdingiausiais Dzūkijos krašto grybais. Tikimasi, kad šis projektas bus tęstinis. Ateityje numatoma rengti panašaus pobūdžio stovyklas moksleiviams, pasirenkant ir gilinantis į kitus pažinimo objektus - kerpes, samanas, žinduolius.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras