BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Spaudos konferencija “Ar reikia Lietuvai įteisinti gimdymą ne ligoninėje?”

2012 m. liepos 25 d. (trečiadienį) nuo 10 val. BNS spaudos konferencijų salėje (Jogailos g. 9/1, Vilnius) vyks spaudos konferencija: Ar reikia Lietuvai įteisinti gimdymą ne ligoninėje? Lietuvoje tęsiasi diskusija, ar reikia pasekti daugelio kitų valstybių pavyzdžiu ir mūsų šalyje nustatyti gimdymo ne ligoninėje tvarką - reglamentuoti, kaip akušeriai galėtų padėti mažos rizikos nėštumo moterims saugiai gimdyti namuose ar natūralaus gimdymo centruose. Be tarptautinių organizacijų skatinimo sudaryti sąlygas šeimoms gimdyti ne tik gimdymo stacionaruose, dauguma su gimdymu susijusių Lietuvos medikų organizacijų pasisako už tai, kad būtų sukurta darbo grupė gimdymui ne ligoninėje reglamentuoti. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) dabartinis sprendimas - kitoks.

Prašymą sudaryti sąlygas saugiai gimdyti ne ligoninėje pateikę nevyriausybinių organizacijų atstovai vertina, kad ministerijos požiūris - nepagrįstas šiuolaikiniais mokslo duomenimis, užsienio valstybių praktika, yra nedemokratiškas ir neatliepia Lietuvos piliečių poreikių.

Kas yra šiuolaikinis gimdymas ne ligoninėje, tapęs daugybės valstybių motinos ir vaiko sveikatos sistemos dalimi? Kokie medicininiai, psichologiniai, teisiniai ir kiti argumentai skatina šeimas rinktis gimdymą natūralaus gimdymo centruose ar namuose? Ar reikia sudaryti sąlygas savarankiškai akušerių veiklai ir gimdymo paslaugas teikiančių įstaigų įvairovei Lietuvoje?

Apie tai - spaudos konferencijoje “Ar reikia Lietuvai įteisinti gimdymą ne ligoninėje?”, kurioje dalyvauti žada:

- Lietuvos akušerių ginekologų draugijos prezidentė prof. dr. Daiva Vaitkienė

- Teisininkė, Mykolo Romerio universiteto lektorė Elena Kosaitė-Čypienė

- Psichologas dr. Paulius Skruibis

- Biomedicinos srities mokslininkė dr. Rūta Aldonytė, gyvenanti JAV ir pasirinkusi gimdyti ne ligoninėje

- Iniciatyvos “Gimimas LT” atstovė, VšĮ Prieraišiosios tėvystės centras direktorė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė

10.00-11.30 val. prie Sveikatos apsaugos ministerijos vyks nesankcionuotas iniciatyvos atstovų piketas “Už laisvą pasirinkimą - už gimdymą ne ligoninėje”.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Daugiau informacijos:

Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė
mob. 8 688 30494; vitapilip@gmail.com
Asta Buitkutė
mob. 8 610 17097; basta@inbox.lt

www.gimimas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras