BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Skelbiame trečią ekoviktorinos klausimą


Praeitą savaitę klausėme kurios upės Lietuvoje yra švariausios. Ačiū už aktyvų dalyvavimą, nugalėtojas jau išrinktas. Šią savaitę - naujas klausimas: “Kuris elektros prietaisas sunaudoja daugiausiai elektros energijos ir kodėl?” Pasukit smegenis arba paklauskit dėdulės Googlo ir iki rugpjūčio 6 dienos pateikite mums atsakymą komentaruose po šiuo įrašu, mūsų Facebooke arba atsiųskite į redakcijos el.paštą. Įdomiausiai, originaliausiai ir tiksliausiai atsakiusiems įteiksime ekologinį prizą. Šį kartą mūsų partneriai HOLOS į prizo krepšelį įdėjo:

Kreminis prausiklis su rožėmis Weleda
Druskos dantų pasta Weleda
Kremas rankoms su šaltalankiais Weleda.

Visas prizų krepšelis atiteks vienam asmeniui, kurį išrinks Ekonaujienų redakcija. Tad griebiam klaviatūrą ir pirmyn.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (19)

Donatas2010-08-02 10:02

Logiškai mąstant daugiausia naudojantys elektros energijos yra tie, kurie yra nuolat įjungti į elektros šaltinį, pvz. Šaldytuvai, šaldikliai, Tačiau šaldiklis varstomas rečiau, todėl sunaudoja kiek mažiau energijos nei šaldytuvas tinkamai temperatūrai atstatyti. Daugiausiai elektros energijos sunaudojama, kuomet vienu metu sujungiama daug elektros prietaisų – televizorių, muzikinių centrų, kompiuterių. Taip pat, kuomet naktį iš elektros lizdų neišjungiami prietaisai, dažnai be reikalo paliekama įjungta šviesa, naudojamos galingos elektros lemputės, o ne energiją taupančios.
Efektyviai vartoti energijos išteklius – kiekvieno iš mūsų pareiga. Svarbu analizuoti savo įpročius ir nustatyti ar racionaliai vartojame elektros energiją. Tad racionalu būtų nepirkti didesnio šaldytuvo nei reikia, juk energijos reikia ir tuščioms lentynoms šaldyti. Manau, jog ir į šaldytuvą geriau nedėti karštų ar šiltų maisto produktų. Jiems atvėsinti juk reikia naudoti elektros energiją. Tad būtų geriau prieš dedant į šaldytuvą, maistą atvėsinti kambario temperatūroje. Laiku atšildyti šaldiklį, nes kuo daugiau šaldiklyje ledo, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos. Žinoma, kad geriau būtų šaldytuvą (šaldiklį) statyti vėsioje vietoje, kuo toliau nuo tiesioginių saulės spindulių, viryklių bei šildymo prietaisų. Ir manau svarbiausia - nelaikyti atviro šaldytuvo ilgai. Dažnai varstomos šaldytuvo durelės padidina elektros energijos suvartojimą.

violeta2010-08-02 10:39

mano namuose tai tikrai yra arbatinukas. nesvarbu ar karšta vasaros diena ar šaltas rudens ar žiemos vakaras.

Gabrielius2010-08-02 11:22

Jei kalbėti apie tai už kurio prietaiso sunaudotą elektros energiją sumokame daugiausia, tada manau bus bet kuris prietaisas kuris būna pastoviai įjungtas į tinklą (šaldytuvas, šaldiklis, kondicionierius ir pan.). Jei žiūrėti kuris prietaisas per valandą daugiausia suryja elektros ir neskaičiuoti kiek laiko per mėnesį jis būna įjungtas tada žinoma kad bus elektrinė viryklė. Nes vien galios klausimu ji pralenkia visus buitinius prietaisus. Jei šaldytuvui 230+90 l, A klasė reikia 100 W tai elektrinei viryklei prisireikia 7750 W galios. Taigi gaunasi kad didžiausias rijikas yra elektinė viryklė, tik šaldytuvą mes dažniau naudojame pastiviai.

linoreta2010-08-02 12:12

mano atsakymas nieko nenustebins, nes pasitelksiu savo perkrautas smegenėles. Daugiausiai energijos sunaudoja tie prietaisai kurie yra galingiausi : virduliai, viryklės, orkaitės, radiatoriai, boileriai. Beje manau, kad kaitrinės lemputės taip pat išspinduliuoja daug šilumos, todėl jei apšvietimui naudojam šviestuvus su daugybe kaitrinių lempučių, ypač tamsiuoju sezonu, tai sąskaita už elektrą nemaloniai nustebins. Sėkmės!!!

ekonature2010-08-02 13:11

Edgaras Smigelskis atsiuntė savo atsakymą el. paštu:

Manau, kad iš daugiausiai elektros energijos naudojančių prietaisų būtų šie :

1. Elektrinis virdulys - nes visi norim, kad greitai sušiltų vanduo, tai perkam kuo galingesnį virdulį. O jis kaičiamas kelis kartus per dieną. Tuo labiau, kad užsikaiti ir būni kuo nors užsiėmęs, tai kol prisiruoši panaudoti vandenį, tai vėl reikia iš naujo kaisti.
2.Jei kalbant ir apie žiemą, tai elektriniai šildytuvai. Kur kaista spyralė ir vėjo pagalba pučiamas šiltas vėjas. Šilumos noris ir greitos, o galingumai jų dideli vid. 2kW. (Man atrodo)
3.Elektrinis boileris.
4.Skalbimo mašina.

Romana2010-08-02 13:51

Šaldytuvai ir šaldikliai.

Beata2010-08-02 14:02

aš pritariu pirmajam komentatoriui, beje ir google tą patį sako, kad tai - šaldytuvai ir šaldikliai. Priežastis - jie visada įjungti į tinklą.

Arwen2010-08-02 14:34

gal sildymo katilas.

Rasa2010-08-02 15:08

Daugiausia elektros suvalgo šaldytuvas, nes..:
a) mes labai mėgstame jį varstyti ir ieškoti ko nors skanaus;
b) dažnoje virtuvėje jis puikuojasi ne itin tinkamoje vietoje, t.y. šalia šilumos šaltinių: radiatorių, viryklių, orkaičių ir pan.
c) dažnai mes būdami nekantrūs ir skubantys, praturtiname jo lentynas puodais su neatvėsusiu maistu;
d) besąlygiškai išnaudojame - neleidžiame pailsėti ir atitirpti, kai tai būtina;
e) dirba naktį, dirba dieną, dirba naktį, dirba dieną…praktiškai - be atvangos..todėl kai renkamės šį draugą, rinkimės A++ klasę ir sutaupykime iki 60 proc. elektros energijos;
f) ar jūs matėte kas darosi ant šaldytuvo radiatorių (grotelių) - ten gyvena dulkės, kurios irgi įtakoja elektros suvartojimą..žmonės kalba, kad jas nuvalius galime džiaugtis 30% mažesnėmis elektros energijos sunaudojimo sąnaudomis.
Nekankinkite šaldytuvo, nepraraskite pinigėlių mokėdami už netaupiai eikvojamą elektros energiją ir mylėkite žemę su visais jos ribotais ištekliais :-)

Judita2010-08-03 07:22

Verta žinoti, kad daugiausiai elektros namų ūkyje suvartoja šaldytuvas – apie 21 proc. Netinkamai prižiūrimas šaldytuvas gali sunaudoti net 30 proc. daugiau energijos ne įprastai. Taupantiems energiją patariama nedėti į jį karšto maisto, paieškoti šaldytuvui vėsesnės vietos, pavyzdžiui, nestatyti jo prie pat viryklės. Ypač padidėja energijos sąnaudos, jei šaldytuvas laiku neatitirpinamas. Jei šaldiklyje nuolat būna 3 mm storio šerkšnas, kaip rodo energijos taupymo skaičiuoklė, per metus prarandate 24 litus. Pavyzdžiui, tinkamai valomas šaldytuvas per metus sunaudoja elektros už 80 litų, blogai valomas – 200 litų.

Monika2010-08-03 20:35

Daugiausia elektros energijos sunaudoja mano tetulytė Olga =) kaip ne prietaisas, prietaisas, tiesiog elektros rijimo mašina. Matot, plaukai jai be džiovintuvo išdžiūva nedailiai, šaldytuve užsidėjęs didžiulis ledo sluoksnis, keli televizoriai ir retai išjungiamas personalinis kompiuteris vis šaukia dar dar. taip pat vargšelė įskaičiuojama į kavomanų gretas, kankinančių elektrinį virdulį ryte, prieš pietus, per pietus, po pietų ir t.t. indaplovė, elektrinis šildytuvas, elektrinis oro vintiliatorius, elektriniai mixeris, kombainas, plaukų tiesintuvas, ir begalė kitų nereikalingų daiktų… neišjungiama elektra, netaupomas vanduo ir šiluma… aaa… sombody stop her!

Eko naujienos2010-08-03 20:43

Monika, su tokiu jumoro jausmu jūs atsiduriate netoli nuo laimėtojų. :)

Lina2010-08-03 22:14

“Įvairūs taupymo buityje vadovai skelbia, kad didžiausiųenergijos rijikų trejetukas išsidėsto taip: pirmoje vietoje šaldytuvai ir šaldikliai, antroje – skalbyklės, trečioje – skalbinių džiovyklės.
„Nepralenkiami prietaisai, naudojantys energiją yra tie, kurie yra nuolat įjungti į elektrosšaltinį, t.y. šaldytuvai ir šaldikliai.
Buitinės įrangos specialistų teigimu, renkantis skalbyklę, džiovyklę bei indaplovę, reikia atsižvelgti ne tik į energijos suvartojimo klasę, bet ir jų turimas eko programas, leidžiančias atidėti veikimo startą ir dirbti pigesnioenergijos suvartojimo tarifu (pvz. naktį).” [http://eli.mama.lt/namai_ir_maistas/buitis/kas_ryja_elektra_jusu_namuose_apklausa]

“Suvartotas elektros energijos kiekis priklauso nuo prietaiso galios ir veikimo laiko. Prietaiso galia nurodyta prietaiso pase arba prie prietaiso pritvirtintoje lentelėje. Norėdami nustatyti, kuris įrenginys suvartojadaugiausia elektros energijos, turėtume fiksuoti visų prietaisų veikimo laiką ir galią. Pvz., jeigu televizorius per parą veikia 2 val., o jo galia 50 W, tuomet metinis suvartojamos elektros energijos kiekis bus lygus: 2 val. × 50 W × 365 dienų = 36,5 kWh ir t. t. Surašius prietaisų veikimo laiką ir padauginus iš jų galios, suskaičiuosite suvartotos elektros energijos kiekį.
Buitinių prietaisų per metus vidutiniškai suvartojamas elektros energijos kiekis nurodytas žemiau pateiktoje lentelėje”: http://www.ena.lt/pat_el_fakt.htm

Ekonaujienos2010-08-04 09:24

Aida atsiuntė atsakymą į mūsų el.paštą:

Atsakymas į viktorinos klausimą:

Paprastos elektros lemputės.

Tik apie 10% suvartojamos elektros energijos paverčiama šviesa,

apie 90% virsta šiluma.

Aida

Neringa2010-08-05 08:01

Daugiausiai elektros energijos sunaudoja šaldytuvas. Jis visada įjungtas į tinklą ir dažnai netinkamai prižiūrimas. Tiesiog reikia laikytis bent keleto elementarių taisyklių, kad būtų galima sutaupyti elektros energijos. Jei įmanoma, pakeisti nauju A, A+ klasės šaldytuvu, kurie sunaudoja mažiau energijos. Virtuvėje reikia žiūrėti kur statote šaldytuvą, nestatyti, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai ar šalia karštį skleidžiančio prietaiso(viryklės, skalbyklės). Nes tada šaldytuvas sunaudos daugiau elektros energijos, palaikydamas reikiamą temperatūrą.Šaldytuvą laiku atitirpinti, nes su kameroje prišalusiais ledais taip pat sunaudos dar daugiau elektros energijos. Šaldytuve nustatyti reikiamą temperatūrą(tikrai nereikia žemiausios),nes suvartos daugiausia energijos.Šaldytuvo durelių nedarinėti per dažnai be reikalo. Ir nedėti į jį karšto maisto.Laiku atšildyti ir išvalyti šaldiklį. Gal kai kam tiks ir idėja žiemą šaldytuvą atjungti ir kai kuriuos produktus laikyti balkone, ypač, jei jis neįstiklintas:)

Valdas2010-08-05 12:35

Daugiausiai elektros energijos sunaudojama, kuomet vienu metu sujungiama daug elektros prietaisų tai ir televizorius ir kompiuteris ir visi kiti namų ūkyje naudojami prietaisai.Beje visi prietaisai ima eletrą,kad ir jis yra išjungtas na televizorių mes žiūrime išjungiame,bet iš lizdo neištraukiame ,o palikti nakčiai,savaitgaliui jie elektros sunaudoja daug.Niekad netaupoiau elektros,atrodė kam čia reikia.Bet tik pradėjus domėtis ekologija ne tik taupome elektrą,perkame taupančias lemputes,ištraukiame prietaisus iš lizdų,bet ir rūšiuojame šiukšles,bei labai stengiamės saugoti gamtą.Aišku daugiausiai suryja elektros prietaisai,kurie visada būna įkišti į lizdą tai šaldytuvas,šaldikliai,indaplovės.Taupykime elektrą ir mylėkime gamtą!

Jūratė2010-08-06 18:37

Visi prietaisai ima elektros ,na aišku automatiškai daugiausiai ima elektros,tas kas pastoviai yra įjungta tai šaldytuvas

[...] savaitę klausėme kuris elektros prietaisas sunaudoja daugiausiai elektros energijos ir kodėl? Viena ekoviktorinos dalyvė leido sau pajuokauti sakydama, jog daugiausiai elektros sunaudoja jos [...]

Rašyti komentarą

Tavo komentaras