BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siūlymas burtis ir kurtis vakaruose!

Pusantros savaitės svečiavomės pas laukinį žaliavalgį Tadą Lomaną. Niekada nebuvau gamtos mylėtojas, bet pagyvenęs pas Tadą, supratau, kodėl žmonės kuriasi jau mada tapusiose ekobendruomenėse. Taigi ten, gamtoje, per pirmąsias tris dienas pastebėjome tik komforto trūkumą :) Vėliau, po truputį įsiliejome į gamtos gyvenimo ritmą ir sugrįžo seniai pamiršta vaikiška gyvenimo laisvė. Toks pamirštas pojūtis, kai atsikeli ryte ir gyveni šią dieną taip tarsi ji yra vienintelė. Viena diena - kaip visas gyvenimas.

Niekur nereikia eiti, skubėti, niekam nieko aiškinti ir aiškintis. Atsiranda raminantis nervus laisvės ir lengvumo jausmas. Suvokėme, kad miesto atmosfera nuolat slegia ir verčia suktis, jei nori išgyventi. O juk galima gyventi laisvai Visada. Buvome pas Tado kaimyną Povilą, kuris gyvena jurtoje ir švyti iš laimės. Povilo draugė - iš Prancūzijos, ji dirba mokytoja, o visas atostogas leidžia kartu su juo, jurtoje iš šakų! Jie parodė mums mišką. Seniau maniau, kad miške yra tik mediena ir uodai. Dabar žinau, kad po mišką vaikščioti yra įdomiau nei po miestą. Mes matėme seną ažuolą, sieną iš eglių, labai seniai sugriuvusią sodybą su alėja, mirusį vaismedžių sodą ir rožines žibutes. O kai Tadas papasakojo apie permakultūrą, tai supratau, kad sodyboje yra įdomios veiklos! Pasirodo augalams galima dirbtinai sukurti miško salygas. Panaudojus tokią strategiją, augalai auga palaikydami vieni kitus ir todėl beveik neprižiūrimi gali pilnai išmaitinti žmogų.

Besiklausydamas jau pradėjau mintyse kurti save prižiūrintį sodą, kuris aprūpina mane aukščiausios kokybės žaliu maistu.

Taip pat svečiuodamasis perskaičiau knygą apie molinio namo filosofiją. Kai kam apsimoka sukurti tokią nuomonę, kad namas turi būti brangus ir pastatyti jam reikia specialistų. Juk visiems reikia namų, o tai yra puiki galimybė įvaryti žmones į vergiją bankams. Ar žinote, kad namą galima pasistatyti pačiam? Ar žinote, kad už 10000 Lt jūsų namas atrodys lygiai taip pat kaip namai statomi už 100000-300000 Lt? Kuklesnis namas gali būti pastatytas per vasarą už kelis tūkstančius litų, o Tado namas, manau, išeis beveik nemokamai. Molinis namas apšiltintas šiaudais yra dar ir geresnis už įprastus, o tokių namų istorija siekia gilią senovę. Molis kvėpuoja, o įkaitęs per dieną nuo saulės, visą naktį šildo. Šiaudai yra vienas iš pačių geriausių izoliatorių, o sumaišyti su moliu ir nedega, ir negenda. Ar žinote kodėl jūsų kambariai yra kubo formos? Ogi statybinės medžiagos yra standartinės, nelengva yra pastatyti iš standartinių blokų apvalų namą. Apvalios patalpos atrodo didesnės, nors yra mažesnio ploto, lengviau šildomos ir žymiai komfortabilesnės. Jūs galite savo namą išlipdyti savo rankomis kaip skulptūrą kartu su baldais. Jūs galite užsiauginti savo mišką, kuris atstos prekybos centrą. Jūs galite vėl kaip vaikas smėlyne statyti sau namą, o taip pat auginti maistą. Argi nenuostabu turėti galimybę nekontroliuojamai kurti savo rankomis savo pasaulį?

Štai ką veikia žmonės ekogyvenvietėse. Ekogyvenvietė - tai nėra grįžimas kažkur atgal. Tokie civilizacijos pasiekimai kaip mobilusis telefonas, lengvai prieinamas transportas ir internetas leidžia ne tik dirbti namie, bet ir gyventi gamtoje. Ekogyvenvietėse kuriasi išsilavinę, drąsūs ir atviri žmonės, kurie nori kurti laisvą, natūralų, šviesų pasaulį. Įdomu tai, kad Karina man seniai apie tai pasakojo, bet kol pats neparagavau, nesupratau. Natūralu, kad dabar mes norime įsigyti savo “smėlio dėžę” ir kartu lipdyti savo laimę. Kadangi gyvename Žemaitijoje, tai čia ieškome ploto ir bendraminčių, kurie norės “žaisti smėlyne” su mumis. Kartu įkąsime į žemės kainas, kartu dalinsimės pagalba ir leisim laiką. Todėl kviečiame prisijungti prie neokaimo Ekovilio kūrybos. Rašykite mums pasiūlymus kooperuotis adresu zaliavalgiai.lt@gmail.com. Mes Jūsų laukiam!

Alius ir Karina

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

proudy2012-05-30 07:35

Pas mano sese svečiuose buvot! :)))

gyvenantis2012-06-01 08:17

Per 6 metus regejau beveik visus bandziusius kurti ekogyvenvietes. keista, bet lietuviams prastai sekasi susibendrauti. Didele dalis tokiu intenciju baigesi nuosmukiu. Net vienas tokiu gyvenvieciu “guru” is pilnos atskirties nuo miesto vel atsisuko i ji (pradzioje isardes savo seima). pats su seima po n metu (nuo gimimo) gyvenimo Vilniuje issikeliau i zemaiteja. issikeliau, bet nesijungiau nei prie vienos gyvenvietes ar bendraminciu. nera prasmes, nes migla apie ah, oh laisva gyvenima kaime tera rytmecio ukanos. o ekologiskumo pirmaprade samprata isblesta ties (citata) “civilizacijos pasiekimai kaip mobilusis telefonas, lengvai prieinamas transportas ir internetas”. noriu gyventi santarveje su aplinka, bet mano siuksles prasau isvezti is mano kiemo i savartyna. nukvakom ir praradom suvokima, kad visi tie “civilizacijos pasiekimai” tai dar viena priemone mus priristi bei dar viena musu ismetama tarsa. ir gyvenima sudaro ne tik maistas, ypac gyvenant su vaikais…
nustokim gyvene “ah, oh” gyvenimo regejimu. Nemaciau tokiu, kurie, net gyvendami „ah, oh“ regejimu, butu gyvene be pajamu paiesku arba slapto finansinio uznugario, kurie butu isgyvene tik is savo ukio be idejimo i ji. musu samone yra pakitusi pagal sio laikmecio aplinka, todel svajos apie laisve laukiniu preriju laikais tera tik svajos.
ismokim stovi ant savo koju be svetimos neregio lazdos.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras