BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siūloma tikslinti administracinę atsakomybę už žemės nepriežiūrą

Seimas svarstys Seimo nario Remigijaus Žemaičio pristatytas Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-768), kuriomis siūloma sudaryti galimybę už žemės nepriežiūrą iš pradžių skirti įspėjimą ir tik po to piniginę baudą. Pagal teikiamus pakeitimus tokiu būdu asmeniui, kuriam skirtas įspėjimas, būtų suteikta galimybė pašalinti šį pažeidimą. Projekto iniciatoriaus nuomone, už pirmąjį nusižengimą įspėjimas būtų tinkama bausmė. Naujomis kodekso nuostatomis taip pat siūloma įtvirtinti griežtesnę administracinę atsakomybę už pakartotiną pažeidimą. Numatoma, kad asmeniui, baustam administracine nuobauda už žemės nepriežiūrą, už pakartototinį pažeidimą grėstų bauda nuo 500 iki 1 tūkst. litų.

Remiantis šiuo metu galiojančiu ATPK įtvirtintu reglamentavimu, asmuo už žemės, kuri priklauso nuosavybės teise, yra nuomojama ar subnuomojama, nesutvarkymą iš karto yra baudžiamas pinigine bauda - nuo 250 iki 500 litų.

Pritarus projektui po pateikimo bendru sutarimu, toliau šis projektas bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomais - Kaimo reikalų ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetuose. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti pavasario sesijoje.

LR Seimo kanceliarijos informacija, nuotr. iš www.chicagonow.com

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras