BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siūlo sugriežtinti atsakomybę už GMO naudojimo reikalavimų nesilaikymą

Žemės ūkio viceministro Aušrio Macijausko iniciatyva Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) Aplinkos ministerijai pateikė pasiūlymus dėl Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimo. ŽŪM jau anksčiau buvo parengusi Genetiškai modifikuotų augalų pasėlių sambūvio su tradiciniais ir ekologiškais augalų pasėliais taisykles, tačiau finansinė atsakomybė už pažeidimus nebuvo detalizuota. „Siūlydami ATPK pakeitimus, siekiame sugriežtinti atsakomybę už GMO - genetiškai modifikuotų organizmų ar genetiškai modifikuotų produktų - naudojimo reikalavimų nesilaikymą“, - sakė A.Macijauskas.

ŽŪM siūlo pažeidusius teisės aktų, reglamentuojančių genetiškai modifikuotų organizmų ar genetiškai modifikuotų produktų naudojimo, ženklinimo, įvežimo ir išvežimo reikalavimus, bausti bauda nuo 1 000 iki 2 000 litų. Jei tai padarytų asmuo, jau baustas administracine nuobauda už tokius pažeidimus, bauda būtų nuo 2 000 iki 5 000 litų.

Auginantiems genetiškai modifikuotus augalus komerciniais tikslais ir nesilaikantiems Genetiškai modifikuotų augalų pasėlių sambūvio su tradicinių ir ekologiškų augalų pasėliais taisyklėse nustatytų reikalavimų, bauda siektų nuo 1 000 iki 4 000 litų.

Dauginamosios medžiagos, turinčios Europos Sąjungoje auginti neįteisintų genetiškai modifikuotų organizmų priemaišų, tiekimas rinkai užtrauktų baudą dauginamosios medžiagos tiekėjams nuo 2 000 iki 5 000 litų.

Europos Sąjungoje auginti neįteisintų genetiškai modifikuotų augalų auginimas komerciniais tikslais užtrauktų baudą nuo 3 000 iki 6 000 litų.

A.Macijauskas mano, kad teisę nagrinėti administracinių teisės pažeidimų bylas ir skirti administracines nuobaudas turėtų turėti Valstybinė sėklų ir grūdų tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos ir valstybiniai augalų apsaugos bei karantino inspektoriai.

ŽŪM informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras