BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šilalės rajone bus įrengtas vėjo jėgainių parkas

Antradienį bendrovė „Siemens” ir įmonių grupė „4energia” pasirašė sutartį, pagal kurią Lietuvoje bus įrengtas naujas vėjo jėgainių parkas. Šilalės rajone statomame parke veiks 6 „Siemens” vėjo jėgainės, kurių gaminamos elektros energijos pakaktų aptarnauti visus tokio miesto kaip Mažeikiai ar Jonava gyventojus, teigiama pranešime spaudai.

Šilalės vėjo jėgainių parke bus įrengtos 6 vėjo turbinos SWT-2.3-101, kurias planuojama pradėti eksploatuoti iki 2011 metų pabaigos. Vėjų jėgainių parkas per metus galės sugeneruoti daugiau nei 40 tūkst. MWh elektros energijos. Tokį kiekį per tą patį laikotarpį suvartoja apie 30-40 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Jėgainių parkas Šilalėje yra pirmasis „Siemens” vykdomas užsakymas Lietuvos vėjo energijos sektoriuje.

„Labai džiaugiamės galėdami mūsų šalyje pritaikyti ir eksploatuoti pasaulinio lygio „žaliąsias” technologijas, veikiančias visoje Europoje. Tokios pačios turbinos, kurias įrengsime Šilalėje, yra eksploatuojamos Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje ir kitose Vakarų šalyse”, - sakė „Siemens” energijos gamybos padalinio direktorius Mindaugas Žilinskas.

Anot pranešimo, Šilalės jėgainių parką plėtojanti alternatyvios energijos projektų plėtros įmonių grupė „4energia” yra didžiausia Baltijos šalyse vėjo energijos projektų vykdytoja. Trijose šalyse jau veikia devyni „4energia” įmonių valdomi vėjo jėgainių parkai, dar devyni parkai, tarp jų ir Šilalės, yra ruošiami arba montuojami.

„Esame įsitikinę, kad atsinaujinanti energija, taip pat ir vėjo, atliks svarbų vaidmenį Lietuvos ateities energetikoje, o parkas Šilalėje yra jau trečiasis mūsų vykdomas projektas šalyje”, - sakė bendrovės „4energia”, valdančios Šilalės vėjo jėgainių parką, direktorius Tadas Navickas.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras