BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys A. Burba: Prie Kazokiškių sąvartyno gyvenantiems žmonėms ieškoma kompensacijų

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narių Andriaus Burbos ir Vinco Babiliaus iniciatyva vakar surengtas susitikimas su Kazokiškių, Alesninkų ir Pilypiškių bendruomenių atstovais. „Po to, kai buvo išduotas leidimas toliau eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną, nuo šių žmonių visi nusisuko. Taip elgtis nevalia, negalime jų kaip niekur nieko palikti likimo valiai. Todėl inicijavome susitikimą, kuriame ieškojome būdų, kaip šiems žmonėms galėtume padėti”, - sako parlamentaras A. Burba.

Pokalbyje dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės bei jai pavaldaus UAB „VAATC” Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovai.

Bendruomenių atstovai tvirtino, jog dėl sąvartyno eksploatacijos patiria įvairiausių nepatogumų: dėl nuolatos zujančių sunkiasvorių automobilių, skilinėjančių sienų ir pan. Norėdami gyventi bent kiek ramiau žmonės priversti išlaidauti: vienas keitėsi langus, kiti įsirengė įvažiavimus į kiemus, treti apželdino teritoriją aplink namus.

„Visa tai, žinoma, kainuoja. Bendruomenių nariams kelis kartus buvo sumokėtos kompensacijos, tačiau esu įsitikinęs, kad jos per mažos ir turėtų būtų kur kas didesnės. Manau, šias išlaidas būtų galima įskaičiuoti į atliekų tvarkymo mokestį, o tai leistų kompensacijas padidinti”, - teigia A. Burba.

Seimo nario žodžiais, kalbėta, kad gyventojams skiriamų lėšų dydis turėtų siekti apie 400 tūkst. litų per metus. Sutarta, jog bus sudaryta komisija iš bendruomenių, Elektrėnų savivaldybės ir UAB „VAATC” atstovų, kurie ir spręs, kam lėšos turi būti naudojamos. Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovai paraginti rasti šiuos pinigus. Svarstyta galimybė ieškoti papildomo finansavimo ir Aplinkos ministerijos administruojamose programose.

„Kol kas Kazokiškių sąvartynas veiks toliau - tai faktas. Jei jį uždarytume, kiltų ekologinė katastrofa, neturėtume kur dėti visame Vilniaus regione susidarančių atliekų. Tačiau kol sąvartynas veiks, būtina užtikrinti, kad gyventojams už patiriamus nepatogumus būtų bent kažkiek kompensuojama. Manau, kad visus tenkinančią išeitį surasime”, - reziumuoja parlamentaras A. Burba.

UAB „VAATC” atstovų paprašyta susitikti su kiekvienos iš trijų bendruomenių atstovais, išsiaiškinti konkrečius jų pageidavimus ir poreikius. Gyventojai savo ruožtu paraginti palaikyti nuolatinį ryšį su Seimo Aplinkos apsaugos komitetu, kuriame dirba A. Burba bei V. Babilius, kad būtų galima greičiau ir operatyviau spręsti jiems kylančias problemas.

Daugiau informacijos:
Andrius Burba +370 698 42394

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras