BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narė A. Stancikienė: kodėl miega aplinkosaugininkai

Seimo narė Aurelija Stancikienė kreipėsi į institucijas reikalaudama paaiškinimo, kodėl šalia Vilniaus esančio Baltiešos (Balčio) ežero pakrantės darosi nepraeinamos, kodėl iš ežero nuvestas į dirbtinius tvenkinius vanduo. Kodėl šalia ežero gausiai vilniečių lankomo miško paskirtis pakeistą į kitą ir detaliaisiais planais leidžiamos gyvenamųjų namų statybos.

www.uzgamta.com nuotr.

Balčio ežeras, esantis šalia Vilniaus miesto Pilaitės rajono, yra didele dalimi užpelkėjęs. Todėl čia gausiai peri paukščiai. Pilaitės bendruomenė šį pavasarį kartu su ornitologais nustatė, kad ežere apsigyveno didieji baubliai, įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą.

Tačiau Aplinkos ministerijos Vilniaus rajono aplinkos apsaugos agentūra pateikė informaciją, kad oficialiai ežero ribos baigiasi ties viduriu, neužpelkėjusioje vietoje. O visa kita (dvi trečiosios užpelkėjusio ežero ploto), nepriklauso ežerui ir todėl aplink įsikūrę gyventojai gali daryti ką nori.

Seimo narė yra susirūpinusi, kad intensyviai vykdoma plėtra, nesilaikant elementarių reikalavimų gali itin pakenkti paukščių įvairovei ir atimti iš vilniečių gana egzotišką, rekreacinį ežeriuką.

Seimo narė susirūpinusi kaip galėjo brandus privatus miškas, kuriuo žiemos metu praeina Snaigės žygių trasos, virsti kitos paskirties žeme ir pradžia gyvenamųjų namų statyboms. Šitame sklype šį pavasarį buvo iškastas tvenkinys galimai nuvedant vandenį iš Balčio ežero.

Seimo narė sieks iki galo išsiaiškinti, kodėl Vilniaus miestui svarbus ežeras ir aplink jį miškai, nepaisant įstatymų, yra urbanizuojami.

Pridedama:

Seimo narės raštas aplinkos ministrui;
Baltiešos ežero planas - kopija;
Seimo narės raštas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkei;
Seimo narės raštas Vilniaus rajono savivaldybės merei.

Daugiau informacijos:
Seimo narė Aurelija Stancikienė,
Tel. 8 698 42135

LR Seimo kanceliarijos informacija

—–

Ekskursija prie Balčio ežero (su epilogu)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras