BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo skatinti biodegalų gamybą Lietuvoje

Rugsėjo 14 d. Kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį, siekiant išsiaiškinti tolimesnes biodegalų gamybos perspektyvas Lietuvoje. Buvo aplankytos UAB „Mestilla” ir AB „Biofuture” biodegalų gamyklos. Posėdyje pažymėta, kad Lietuvoje ir daugelyje ES šalių sparčiai buvo plečiami biodyzelino ir bioetanolio gamybos pajėgumai, tačiau pastaruoju metu ženkliai pakilus pasaulio rinkose grūdų kainoms, krito biodegalų paklausa ir daugėja gamyklų, kurios nutraukia gamybos procesą.

Hugo.arg nuotr.

Posėdžio metu buvo konstatuota, kad tolimesnis užduočių ir įsipareigojimų vykdymas, naudojant atsinaujinančių išteklių energiją iki 2020 metų priklausys nuo to, kaip efektyviai ir pagrįstai bus pasirinktos galimos biodegalų gamybos skatinimo priemonės bei priimti sprendimai dėl prekybos didesnės koncentracijos degalų ir biodegalų mišiniais.

Nuspręsta kreiptis į Vyriausybę ir siūlyti užtikrinti, kad nuo 2012 m. susio 1 d. degalų pardavimo vietose būtų pradėta prekiauti dyzelinu, kuriame būtų ne mažiau kaip 7 procentai biodegalų, o nuo 2013 m. sausio 1 d. benzinu, kuriame būtų nuo 5 iki 10 procentų biodegalų. Be to, rengiant 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą numatyti lėšas biodegalų gamintojams ne tik už 2011 metus, bet ir už 2012 metus, siekiant jiems kompensuoti žaliavos įsigijimo išlaidas.

Komiteto nuomone, Žemės ūkio ir Finansų ministerijos turi įvertinti esamą padėtį biodegalų gamybos srityje ir numatyti papildomas priemones skatinant biodegalų gamybą.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras