BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Reikalingi talkininkai paukščių žiedavimui Juodkrantėje

Skubiai reikalingi savanoriai-talkininkai darbui prie naujai įrengtos Didžiosios gaudyklės Juodkrantės paukščių žiedavimo stotyje. Paukščių žiedavimas čia prasidės nuo rugsėjo pirmosios dienos ir bus tęsiamas, kol bus talkininkų. Lauksime žinių iš visų norinčių, kad jų vardai būtų įrašyti Lietuvos ornitologijos istorijoje kaip pirmųjų žieduotojų naujai įrengtoje Kuršių nerijos Didžiojoje paukščių gaudyklėje.

Jau ne vieną dešimtmetį veikianti Juodkrantės paukščių žiedavimo stotis šiais metais gana reikšmingai atsinaujino: baigta įrengti nauja Didžioji migruojančių paukščių gaudyklė. Todėl visi su nekantrumu laukiame kokie bus jos darbo rezultatai tiek traukiančių paukščių gausos, tiek rūšinės įvairovės prasme. Net neabejojame, kad šioje gaudyklėje pavyks rasti ne vieną retą paukščių rūšį, kurios nepastebėjo akyla paukščių stebėtojų akis. Todėl norisi, kad kuo greičiau Didžioji gaudyklė pradėtų veikti ir mus nudžiugintu sugautų paukščių gausa. Tačiau šiam darbui reikalingi talkininkai, nes vienintelis Juodkrantės ornitologinės stoties darbuotojas (ir vadovas, ir žieduotojas, paukščių stebėtojas ir visų galų meistras) Vytautas Pareigis vienas bus nepajėgus visur suspėti. Todėl kviečiame visus, kurie turi nors kelias laisvas dienas, padėti Vytui užbaigti naujos gaudyklės įrengimą, o vėliau žieduoti paukščius.

Kadangi gaudyklė yra prie pat jūros, tai puiki galimybė ir pasivaikščioti rudeniniu pajūriu, stebėti gausiai traukiančius paukščius bei pasidžiaugti maloniais rudeniškais orais, kurie ilgiau išlieka šilti, tarsi vasaros palydos vėluotų Kuršių nerijoje. Visi talkininkai galės apsigyventi Juodkrantėje esančioje žiedavimo stotyje, kurioje yra visi patogumai, įskaitant virtuvę valgiui gamintis.

Taigi, laukiame jūsų, ornitologai-talkininkai. Kurių patirtis paukščių atpažinime nėra didelė, tai puiki proga pagerinti savo žinias bei įgūdžius ir Vytautas padės jums tame.

Visi norintys vykti į Juodkrantę žieduoti paukščių, rašykite LOD sekretoriatui bendruoju el.adresu: lod@birdlife.lt ar skambinkite telefonu (8 5) 213 0498, arba tiesiogiai kreipkitės į Vytautą Pareigį tel.: (8 469) 53151 ar el. paštu pareigis@mail.lt.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija, www.birdlife.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras