BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prieš šiukšlintojus - šmaikščioji psichologija

Nuo šiukšlių ir šiukšlintojų skauda galvą ne tik draugiškiems parko lankytojams, bet ir gyventojams. Tokiems, kaip bebras. Ką daryti, kad šiukšlių būtų kuo mažiau, o galiausiai - neliktų visai?

Iškylautojo ABC: ką atsinešei - išsinešk

Pristatyti šiukšliadėžių - ne išeitis. Atvirkščiai, gamtoje joms ne vieta. Apie tai kalbėjome jau daugybę kartų. Galime pakartoti.

Pirma, tiesiog negražu.

Antra, šiukšliadėžes reikia prižiūrėti nuolat (išlaidos, išlaidos…), nes užsibuvusias šiukšles išnaršo ir išbarsto smalsūs gyvūnai ir pašėlęs vėjas. O tada jau - gaudyk tą vėją laukuose ir rink šiukšles pievose…

Trečia - jas reikia išvežti (vėl išlaidos…), o kartais dar ir pasiekti (ypatingai tokias vietas, kur sudėtinga net pėsčiomis prieiti - tarp griovų, pačioje marių pakrantėje).

Tad pigiausias ir paprasčiausias būdas - tiesiog išsinešti tai, ką atsinešei (logikos dėsnis veikia taip: jei atsinešei kuprinėje produktų pakuotėse - joms ištuštėjus, neturėtų būti sunku tuščias pakuotes išsinešti ir išmesti ten, kur yra tam skirtos vietos; dar geriau - naudoti daugkartinius indus, kuriuos išmesti - tiesiog gaila).

Kada baigsis šiukšlių era?

Visiems smagu pailsėti švarioje vietoje, pasėdėti ant žolytės ar pabraidyti pakrante. Ir visai ne erkės (kaip vienoj tokioj grėsmingai skambančioj reklamoj teko girdėti) gąsdina ir griauna mūsų poilsį… Na, nebent erkėmis perkeltine prasme pavadintume tuos, kurie “išsiurbia” visą rekreacinį potencialą iš gražios vietovės ir užteršia žaliąją erdvę savo paliktais “nuodais”.

Beje, reikia pridurti, kad cigarečių nuorūkos ir saulėgražų lukštai yra bene vienos labiausiai erzinančių šiukšlių.

Mums kyla klausimas - kada gi baigsis šita šiukšlinimo era? Kas žino tikslų atsakymą - tam specialus prizas. Rašykite mums ne tik dėl to. Dalinkitės ir siūlykite idėjų mūsų naujai kovos su šiukšlintojais prevencijos taktikai. Nuo šiol, kaip papildomą priemonę, taikysime psichologinį spaudimą.

Tiesa, dar galime pasidžiaugti ir tuo, jog didės baudos už šiukšlinimą. Kaip žinia, Lietuva - materialistų kraštas: kai kerta per kišenę, tada labiau pradedama sukt galvelę ir skaudėt širdelę. Bet ir taip savaime aišku, jog didžiausia bausmė, kad ir ne savo valia, o kitų “dėka” - gyventi tarp šiukšlių.

Šmaikščios žinutės potencialiems teršėjams

Kiekvieną pavasarį DAROM. Darėm ir šįmet. Ir ne tik tvarką, bet ir psichologinį spaudimą tiems, už kuriuos tenka DARYTI. Tikslas pateisina priemones: gal šmaikščios žinutės pasieks šiukšlintojų sąmonę. O tuos, kurie taip nedaro - privers nusišypsoti. Tad nuo šiol parko teritorijoje aptiksite ne vieną pranešimą, kuriame raginama nešiukšlinti. Ir jų daugės, nes minčių dar turime daug. Keletas jų čia:

Mes nenuleisime rankų… ir stengsimės neprarasti humoro jausmo. Ir jei nepadės lietuvių liaudies užkalbėjimai, tuomet teks kreiptis į Chuck’ą Noriss’ą…

Jei turi idėjų ir pasiūlymų naujiems plakatams, pasidalink: ramune.mikitiejeva@gmail.com

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras