BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prezidentūra: skalūnų dujos padės išvengti anomalių pavasarių

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas mano, kad Lietuvoje išžvalgę ir pradėję naudoti skalūnų dujas, mažiau nei anglis teršiančias gamtą, galbūt rečiau susidurtume su tokiu anomaliu pavasariu, koks yra dabar.

LR prezidentūra.

“Dalis mokslininkų teigia, kad toks sunkiai prognozuojamas, anomalus klimatas yra dėl išaugusio anglies dvideginio išmetimo lygio, kuris auga visame pasaulyje. Dujų naudojimas tikrai leidžia mažinti anglies dvideginio išmetimus, nes jos yra daug mažiau taršios negu anglis. Jei Lietuvoje skalūnų dujos būtų išžvalgytos ir mes galėtume jas naudoti, tai prisidėtų ir prie klimato kaitos mažinimo, galbūt mes mažiau išgyventume tokių anomalių pavasarių”, - antradienį interviu “Žinių radijui” sakė jis.

N. Udrėnas taip pat pabrėžė, kad skalūnų dujų vartojimas sumažintų šilumos sąnaudas.

Komentuoti čia nelabai yra ką. Tiesiog džiugu, kai aukščiausia valdžia rūpinasi ne tik žmonėmis bei mažesnėmis šildymo išlaidomis, bet ir motina gamta. Tačiau nedrąsiai vis dėlto norisi paklausti - ar Prezidentūros atstovai nieko negali sugalvoti gudriau ir ne taip tiesmukai ir primityviai stumti skalūnų dujų projektą, kaip daro iki šiol?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Jūratė2013-03-27 07:36

Kodėl taip stipriai į gyvenimą nestumiama iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaminama šiluma ir biokuro gamyba? Ar jos nepadės išvengti “anomalių pavasarių”. Ar tai tik nėra dar vienas kabliukas prastumti skalūninių dujų išgavimą?

Darius2013-03-27 12:24

Teisingai pastebėjot. Tai, kad apie biokurą jau tiek prezidentūra, tiek ir Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija atvirai pasisakė, kad biokuras negerai. Susidaro toks įspūdis, kad viskas daroma, jog būtų Lietuvoje suirutė energetikos sistemoje, kad žmonės būtų pikti ir pavargę nuo sąskaitų, tada jais labai lengva manipuliuoti. Numetei žuvelę, kad “čia bus labai labai pigu” ir visi puolasi nematydami jokių kitų argumentų: socialinių ir ekonominių. Čia jau net neapsiverčia liežuvis sakyti, kad aplinkosauginis faktorius turėtų taip pat sudaryti savo svarbią dalį, bet jis kaip visada niekam nereikalingas ir anot kai kurių “žalingas”. Keista, nes kiek tenka skaityti ir domėtis, tai tokius pasisakymus girdžiu iš tokių valstybių kaip Baltarusija, Gana, Kongas, Papua Gvinėja ir panašiai. Na ten, kur dar žmonės, tiksliau valdžia vejasi vakarietiško pasaulio suvokimą ir būtinybę gyventi geriau, kas nereiškia, jog daugiau sudeginti anglies ar iškasti žvyro. Bet…….

Rašyti komentarą

Tavo komentaras