BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaulinei gyvūnijos globos dienai pažymėti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, bendradarbiaudama su Europos Komisija, Seimu, Žemės ūkio ministerija ir nevyriausybine organizacija ,,VIER PFOTEN International”, Pasaulinės gyvūnijos globos dienos proga išleido brošiūrą apie Lietuvos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą. Brošiūroje pateikta šio įstatymo apžvalga, bendra informacija apie Europos Sąjungos įstatyminę bazę ir jos sąsajas su gyvūnų gerovės teise Lietuvoje.

Priimtame gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme tiesiogiai perkeltas Lisabonos sutarties (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo) 13 straipsnis, kuriuo pripažįstama, kad gyvūnai yra juslios būtybės.

Brošiūra yra praktinis žinynas - joje yra Europos Sąjungos 2012-2015 metų gyvūnų gerovės strategijos apžvalga, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo tekstas lietuvių ir anglų kalbomis, įstatymo apžvalga, naudinga informacija apie valstybinių institucijų kompetencijas, išaiškintos gyvūnų laikytojų pareigos bei administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais.

„Tikimės, kad šis leidinys bus naudingas ne tik veterinarijos specialistams ir studentams, bet ir atsakingiems už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo įgyvendinimą - savivaldybių administracijoms, policijos pareigūnams, gyvūnų globėjams ar laikytojams. Žinoma, dar daug ką reikia tobulinti, bet manome, kad žengėme dar vieną žingsnį, siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę ir perduoti pagarbą ir supratimą apie gyvūnų teises ir laisves ateinančioms kartoms”, - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius dr. Jonas Milius.

Brošiūrą skaitykite čia: Lietuvos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras