BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Panevėžyje pradedamas parodomasis pakuočių atliekų surinkimo projektas

VšĮ „Žaliasis taškas” iniciatyva Panevėžyje pradedamas parodomasis pakuočių atliekų surinkimo projektas. Miesto meras Vitalijus Satkevičius Savivaldybės vardu pasirašys sutartį su VšĮ „Žaliasis taškas” ir AB „Panevėžio specialus autotransportas” projektui įgyvendinti. Taip pat bus bendradarbiaujama su UAB „Ekobaltas”.

„Panevėžys pasirinktas kaip miestas, vienas geriausiai šalyje tvarkančių atliekas. Parodomasis projektas padės mums tobulinti atliekų tvarkymo sistemą, kad ji artėtų prie Europos lygio”, - sako meras V.Satkevičius.

Projektu siekiama įvertinti mieste esančios atliekų surinkimo konteinerinės sistemos efektyvumą - kiek ir kokių atliekų surenkame, kokios kokybės, kiek rūšiuotinų atliekų lieka mišriame sraute, kokios silpnosios rūšiavimo ir surinkimo vietos. Kartu bus praktiškai išbandytos įvairios kompleksinės priemonės surinkimo efektyvumui pagerinti. Tarp tokių priemonių - gyventojų informavimas ir švietimas, konteinerių skaičiaus, išdėstymo bei jų aptarnavimo tvarkos optimizavimas, renginiai mokyklose ir prekybos centruose, pakuočių atliekų surinkimas maišais privačių namų ir daugiabučių namų mikrorajonuose.

Projektas bus diegiamas Klaipėdos-Molainių daugiabučių ir Stetiškių privačių gyvenamųjų namų mikrorajonuose. Jų gyventojams bus išplatintos atmintinės su atliekų rūšiavimo rekomendacijomis ir informacija apie projektą. Bus parengta šių teritorijų antrinių žaliavų konteinerių optimalaus išdėstymo schema, atliekų kiekių ir sudėties analizės metodika, pateikti siūlymai atliekų surinkimo maišais (Stetiškių mikrorajone) ir antrinių žaliavų atliekų surinkimo sistemai ir logistikos schemai tobulinti.

Projektą numatoma įgyvendinti iki 2011 metų lapkričio mėnesio. Atlikus metų veiklos analizę bus įvertintos jo tęsimo tikslingumo galimybės ir sąlygos. Kartu šie rezultatai turėtų tapti pagrindu gerinant atliekų surinkimo sistemą visoje šalyje.

Šiame parodomajame projekte 2011 metais gali būti bus pakviestos dalyvauti ir Prienų arba Trakų rajonų savivaldybės.

Panevėžio miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Aureja2011-11-06 19:38

geras. TAi šlamštas, o gal gerai… Nu normalllll

Rašyti komentarą

Tavo komentaras