BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Oficialus Europos Komisijos kreipimasis dėl pašarų taršos dioksinais atvejo Vokietijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad 2011 m. sausio 24 d. gautas oficialus Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato (DG SANCO) Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto Gyvūnų šėrimo skyriaus vadovų kreipimasis dėl pašarų taršos dioksinais atvejo Vokietijoje.

Laiške pabrėžiama, kad visų ES valstybių narių kompetentingos institucijos per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą kasdien gauna atnaujintą informaciją apie pašarų ir gyvūninių produktų taršos dioksinais tyrimo eigą ir išsamią informaciją apie Vokietijos kompetentingų institucijų taikomas kontrolės priemones. Šis pašarų ir gyvūninių produktų taršos dioksinais atvejis buvo tris kartus svarstomi aukščiausio lygio Europos Komisijos vyriausiųjų veterinarijos inspektorių posėdžiuose, kuriuose Vokietijos kompetentingų institucijų atstovai pateikė išsamius atsakymus į visus ES valstybių narių klausimus.

Europos Komisija mano, kad Vokietijos kompetentingų institucijų taikomos priemonės situacijai suvaldyti yra efektyvios ir pakankamos. Dioksinais užterštus pašarus naudojusiems ūkiams uždrausta platinti produkciją tiek ES, tiek trečiųjų šalių rinkose. Tyrimais nustatyta, kad gyvūninių produktų tarša dioksinais yra labai maža ir nekelia pavojaus vartotojų sveikatai.

Be to, Europos Komisija užtikrino, kad ES valstybėms narėms ir trečiosioms šalims, Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF, ir toliau bus perduodama visa informacija apie tolimesnę tyrimo Vokietijoje eigą. Visos ES valstybės narės ir trečiosios šalys prašomos RASFF sistema nedelsiant informuoti apie bet kokius įtarimus, kad į jų šalį galėjo patekti galimai dioksinais užteršti gyvūniniai produktai ir imtis visų būtinų priemonių vartotojams apsaugoti.

Atsižvelgiant į visą sukauptą informaciją, Europos Komisija mano, kad nėra jokio teisinio pagrindo stabdyti gyvūninių produktų iš Vokietijos tiekimą į rinką, todėl ES valstybių narių ar trečiųjų šalių bandymai taikyti neadekvačias kontrolės priemones bus laikomi neproporcingais ir nepagrįstais.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras