BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mokykla be mobiliųjų telefonų

Per pastaruosius kelerius metus buvo daug diskutuota apie radijo dažnio, skleidžiamo bevielio ryšio įrenginių, neigiamą elektromagnetinių laukų poveikį sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino pavojų dėl bevielio ryšio spinduliuotės ir š. m. gegužės mėn. paskelbė duomenis apie intensyvaus naudojimosi mobiliuoju telefonu keliamą grėsmę susirgti onkologinėmis ligomis.

Tarptautinė vėžio tyrimo agentūra paskelbė, kad radijo dažnio elektromagnetiniai laukai yra galimai kancerogeniniai žmonėms. Šis pranešimas pagrįstas padidėjusia gliomos (piktybinio smegenų vėžio tipo) rizika, siejama su mobiliųjų telefonų naudojimu. Tyrimų rezultatai yra svarbūs visuomenės sveikatai, nes mobiliųjų telefonų vartotojų skaičius yra didelis (apie 5 mlrd. visame pasaulyje) ir vis didėjantis, tai ypač aktualu jaunimui ir vaikams. Vaikų ir paauglių svoris yra mažesnis, spinduliuotė daro didesnę žalą, ypač smegenims, taip pat didesnis poveikis tenka reprodukciniams organams.

Tarptautinės vėžio tyrimo agentūros vadovo Christopher Wild teigimu, svarbu papildomai ištirti ilgalaikio ir intensyvaus mobiliųjų telefonų naudojimo poveikį. Remiantis jau turima informacija būtina imtis praktinių priemonių ir sumažinti neigiamo poveikio riziką.

Atsižvelgdama į PSO duomenis, LR Sveikatos apsaugos ministerija švietimo institucijoms pateikė rekomendacijas imtis atsargumo priemonių: mokslo metų pradžioje mokyklų vadovams kartu su mokyklos tarybomis priimti sprendimus ir papildyti mokyklų vidaus tvarkos taisykles, kuriose būtų nurodyta, kad pamokų metu mobiliaisiais telefonais naudotis draudžiama. Taip pat rekomendacijose numatyta, kad mokykla turi teisę uždrausti įsinešti į mokyklą ir jos teritoriją mobiliojo ryšio priemones.

Nors mobiliųjų telefonų keliamą pavojų žmogaus organizmui pripažino ir Pasaulio sveikatos organizacija, Lietuvoje be minėtų rekomendacinio pobūdžio dokumentų vis dar nėra priimti jokie oficialūs draudimai naudotis jais mokyklose. Draudimas naudotis mobiliaisiais telefonais ne tik padėtų apsaugoti vaikus nuo pavojingo elektromagnetinių bangų poveikio, bet ir užtikrintų ramesnę aplinką bei didesnį mokinių dėmesingumą pamokų metu.

Taip pat nėra numatytas nei visuomenės švietimas, nei mobilaus ryšio reklamos apribojimai.

ŽL informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras