BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mokslininkų susitikimas su J. Šimėnu

Š. m. sausio 19 d. 13 val. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete įvyko Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininko J. Šimėno susitikimas su akademine bendruomene, kurioje dalyvavo mokslininkai iš Vilniaus, Klaipėdos, VDU ir kitų universitetų. Šį susitikimą inicijavo J. Šimėnas po to kai gruodžio mėn. pasirodė viešas mokslininkų kreipimasis į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę dėl nepasitikėjimo šio Seimo nario kompetencija.

Susitikimo metu J. Šimėnas pristatė aktualiausias ir daugiausiai šiuo metu diskusijų sukėlusias aplinkosaugos problemas: miškų, saugomų teritorijų įstatymų pakeitimus, atliekų tvarkymo problemas, hidroenergetikos plėtra. Daugelį šių pakeitimų J. Šimėnas susiejo su darnaus vystymosi principais, tuo dar labiau papiktindamas akademinę bendruomenę. Tokios vienašališkos darnaus vystymosi interpretacijos patogios tik ekonominiams ir privatiems interesams tenkinti, paliekant nuošalyje aplinkos apsaugą ir visuomeninį interesą.

Diskusija buvo neilga, nes J. Šimėnas skubėjo palikti auditoriją. Spėjo pasisakyti tik nedaugelis. Savo argumentus kodėl nereikėtų priimti miškų įstatymo pataisų pareiškė prof. R. Juknys. Dėl saugomų teritorijų savo nuomonę išsakė prof. P. Kavaliauskas, kuris teigė, kad galima diskutuoti apie tai kaip patobulinti esančią sistemą, tačiau jų naikinimas yra nepataisomas nusižengimas.

Gaila, tačiau susitikimas ir diskusijos baigėsi J. Šimėno pareikštu ketinimu kreiptis į teismą dėl neva akademinės bendruomenės skleidžiamo šmeižto.

Galbūt tai ne pats tinkamiausias būdas apibendrinti diskusiją!

Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicijos informacija, Aplinkosauga.lt

R. Pakerio nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras