BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Milijonai amerikiečių taupo naudodamiesi viešuoju transportu

Daugiau nei 125-ios viešojo transporto sistemos dalyvavo jau šeštus metus iš eilės organizuojamuose ir linksmu pavadinimu įvardytuose „Dump the pump” („Atsikratyk siurblio”) dienos renginiuose.

© kndu.com nuotr.

Visose Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) nuo Los Andželo iki Pietų Floridos, nuo Čikagos iki Dalaso (įskaitant Aliaską ir Havajus) milijonai amerikiečių naudojosi daugiau nei 125-iomis viešojo transporto sistemomis - taip buvo skatinama mažinti degalų naudojimą važinėjant nuosavu transportu. Šeštosios kasmetinės „Atsikratyk siurblio” dienos proga žmonės skatinami pamiršti savo mašiną, o vietoj jos - naudotis viešuoju transportu.

Kai kurios viešojo transporto sistemos keleivius viliojo suteikiant galimybę važiuoti nemokamai, dalyvauti konkursuose ar viktorinose ir laimėti prizų. Anot Amerikos viešojo transporto asociacijos (APTA) prezidento Viljamo Milaro, nėra nieko nuostabaus, kad šių metų „Atsikratyk siurblio” diena sulaukė didelės sėkmės, nes naudojimasis viešojo transporto paslaugomis leidžia sumažinti priklausomybę nuo degalų ir tausoti aplinką.

Augant degalų kainoms, vis daugiau žmonių renkasi viešąjį transportą, kaip būdą sutaupyti. Žmonių, besinaudojančių šio transporto priemonėmis skaičius auga visos šalies mastu. Tarkim, Čikagoje vien tik per pirmąjį šių metų ketvirtį viešojo transporto keleivių skaičius padidėjo daugiau nei 300 tūkst. Olimpijoje (Vašingtono valstija) tame pačiame ketvirtyje rekordiškai išaugo tarpmiestinių maršrutų keleivių skaičius. Tai byloja apie žmonių norą taupyti, tad viešasis transportas tampa lygiavertė alternatyva šeimos automobiliui.

Pasak Milaro, šiandien tik 54 proc. JAV namų ūkių gali naudotis viešojo transporto paslaugomis. Todėl svarbu, kad visuose valstybės valdymo lygmenyse - federaliniame, valstijos ir vietiniame - būtų dedama daugiau pastangų ir investuojama į tai, kad visi amerikiečiai galėtų naudotis viešuoju transportu.

Viešojo transporto entuziastai,
http://entuziastai.marsrutai.lt/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras