BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mieste pražydo slyvos ir abrikosai


Miesto teritorijose kur šilčiau jau pražydo pirmosios kaukazinės slyvos (Prunus cerasifera) ir abrikosai (Armeniaca vulgaris). Paprastos slyvos - mėlynos, vengerkomis vadinamos, dar nežydi. Kaukazinė slyva su abrikosu turbūt ne be reikalo kartu žydi. Kai kurie sodininkai sako, kad sodinant abrikosą, netoliese reikia pasodinti ir kaukazinę slyvą, kad šie augalai tarpusavyje apsidulkintų ir derėtų.

Kaukazinė slyva nereiklus augalas, puikiai tinkantis spygliuotoms aukštoms gyvatvorėms ir atitvaroms formuoti. Ši slyvos rūšis ne tik pirma žydi, bet ir anksti vaisius sunokina. Jau vien dėl to branginama. Slyvukai tinka uogienei ir kompotams.

Abrikoso vaisiai labiau vertinami. Jie gali būti ir džiovinami. Sudžiovinti, beje, išeina šiek tiek rūgštesni nei švieži.

Abrikoso ir kaukazinės slyvos dvikovoje, jeigu tokia būtų, atsparumu laimėtų pastaroji. Ją lengviau įveisti ir auginti. Pasodinai ir tiek. Abrikosai, nors jau ir priprato prie mūsų klimato ir ganėtinai plačiai auginami, tačiau kartais apšąla ir sodininkams sukelia papildomų rūpesčių. Galbūt tuos rūpesčius kartais atsveria labiau mėgiami abrikoso kaulavaisiai, tačiau viena yra aišku - pavasarį abu augalai vienodai gražiai žydi.

Pabandykite atspėti kurioje nuotraukoje, kuris augalas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras