BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Meldinės nendrinukės sutiktuvės Rusnėje

Rytoj mūsų komanda pajuda pajūrio link, kur laukia jaudinantis nuotykis - susitikimas su paslaptingąja Nemuno deltos gyventoja - meldine nendrinuke. Rusnėje drauge su vietos moksleiviais ir šio reto paukščio tyrinėtojais Šyšos pievose vakarėjant tikimės ne tik išgirsti jos balsą, bet ir pamatyti patį giesmininką.

Arūno Pranaičio nuotrauka

Vasarą, kuomet pats perėjimo įkarštis, meldinės nendrinukės gieda ilgiau už kitus paukščius, tad patinėlio balsą išgirsti galima gana nesunkiai net ir dienos metu.

Žinovų teigimu, išgirdus balsą, gana didelė tikimybė pamatyti ir patį paukštį - per sprindį virš banguojančių viksvynų, pasilypėjusį ant kokio stiebo. Sako, jog meldinės nendrinukės giesmė paprasta, neįkyri ir maloni ausiai. Patinėlių giesmės būna net trejopos - vienos skirtos konkurentams įspėti, o kitos - patelėms vilioti. Šios - kur kas paslaptingesnės ir rasti bei prisiartinti prie jų akylai saugomo lizdo yra gana sunkus uždavinys net ir patyrusiems gamtininkams.

Bet mes ir neketiname jų trikdyti. Nors kiek ir susirūpinę dėl prasidėjusio šienavimo nendrinukių pamėgtose Nemuno deltos pievose, į kelionę leidžiamės pakiliai nusiteikę ir tik norėdami pasisveikinti. Būdama tokia reta ir pažeidžiama, ji nusipelno jaustis laukiama. Juk vietų, kurias meldinė nendrinukė gali laikyti namais, pasaulyje belikę tiek nedaug.

Išsamiau apie šio nykstančio paukščio apsaugą: www.meldine.lt

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras