BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

LVEA: Naujoji energetikos strategija energetinės nepriklausomybės neužtikrins

Energetikos ministerijos parengta ir pristatyta Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija gali užtikrinti tik pirminių energijos šaltinių diversifikaciją, sako Lietuvos vėjo elektrinių asociacija (LVEA), vienijanti daugiau kaip 90 proc. šalies vėjo energijos gamintojų.

Asociacijos teigimu, laikydamasi tokios energetikos politikos Lietuva ir toliau liks priklausoma nuo importuojamo kuro.

„Deja šis dokumentas labiau panaši į saviguodos maldelę, nei į energetinės politikos gaires keturiasdešimčiai metų į priekį nusakantį valstybės dokumentą”, - pabrėžia Saulius Pikšrys, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius.

Pasak jo, pristatytoje strategijoje kalbama tik apie didžiuosius energetikos projektus, o ne skaičiavimais ir logika pagrįstas šalies energetikos vystymosi gaires.

„Lietuva, pasistačiusi atominę elektrinę, suskystintų dujų terminalą, požeminę gamtinių dujų saugyklą, pasiektų viena - dalinai diversifikuotų pirminių energijos išteklių importą. Bet šis pasiekimas nėra energetinė nepriklausomybė, nes vis vien reikėtų įsivežti iškastinį ar branduolinį kurą”, - pabrėžia S. Pikšrys.

Asociacijos teigimu, tikrą energetinę nepriklausomybę Lietuva gali pasiekti tik didindama vietinių pirminių energijos išteklių naudojimą - sparčiai vystydama atsinaujinančią energetiką ir diegdama energijos efektyvumo priemones gamybos, perdavimo ir vartojimo srityse.

Pagal strategiją, Lietuva energijos efektyvumą iki 2020 metų numato didinti tik po 1,5 % kasmet. Taip pat skaičiuoja, kad 2030 m. elektros energijos poreikis Lietuvoje išaugs iki 17 teravatvalandžių (TWh) per metus - tai beveik dvigubai daugiau nei suvartojame šiuo metu (daugiau kaip 9 TWh).

S. Pikšrys pabrėžia, kad strategijoje deklaruojama darni ekonomikos plėtra turėtų vykti nedidinant ar nežymiai didinant suvartojamos energijos kiekį, o keliant efektyvumą.

Asociacija taip pat atkreipia dėmesį, kad visa energetikos sektoriaus raida naujojoje energetikos strategijoje nagrinėjama atskirai nuo Lietuvos ekonomikos plėtros tendencijų, BVP augimo tempų ir energijos poreikių įvertinimo analizuojamu laikotarpiu.

„Vienintelis dalykas strategijoje, kuriam galima pritarti, - tai integracija į Europos elektros energijos tinklus”, - teigia LVEA direktorius.

Šiuo metu Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija pateikta derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei, derinimas numatytas iki rugsėjo 28 d.

Šaltinis: MarketNews.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras