BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos nacionalinė teisė ir praktika atitinka Orhuso konvencijos nuostatas

Dėl konstruktyvaus požiūrio ir konkrečių veiksmų, kurių ėmėsi Lietuva, jos nacionalinė teisė ir praktika neprieštarauja Jungtinių Tautų Europos Ekonominės Komisijos Konvencijos dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais nuostatoms. Tokią poziciją išsakė šio tarptautinio susitarimo, dažniausiai vadinamo Orhuso konvencija, Priežiūros komitetas per praėjusios savaitės pabaigoje Moldovos sostinėje Kišiniove vykusį ketvirtąjį Orhuso konvencijos šalių atstovų susitikimą ir pasveikino mūsų šalį pašalinus visus teisinius neatitikimus.

Kaip sakė šiame susitikime dalyvavusi Aplinkos ministerijos Teisės ir personalo departamento Teisės taikymo skyriaus vedėja Agnė Murauskaitė, per ankstesnį, trečiąjį, Orhuso konvencijos šalių atstovų susitikimą 2008 m. birželį buvo nuspręsta, kad kai kurie Lietuvos teisės aktai neatitinka šios konvencijos nuostatų. Todėl buvo sudarytas Veiksmų planas trūkumams pašalinti. Jį Vyriausybė patvirtino 2009 m. rugpjūtį. Įgyvendinus minėtąjį planą, tarp nacionalinės teisės ir Orhuso konvencijos esminių prieštaravimų neliko.

Siekiant Orhuso konvencijos tikslo - švarios aplinkos visiems - remiama kiekvieno asmens teisė susipažinti su informacija apie aplinką. Teisė žinoti, teisė dalyvauti ir teisė kreiptis į teismus - pagrindiniai šios konvencijos ramsčiai. Ji nustato visuomenės teisę gauti informaciją apie aplinką iš valstybės institucijų, dalyvauti sprendimų priėmimo procedūrose bei teikti savo pasiūlymus ir ginti savo pažeistas teises nepriklausomose ir nešališkose institucijose.

Šį tarptautinį dokumentą 1998 m. birželio 25 d. Orhuso mieste Danijoje pasirašė 35 valstybės, tarp jų ir Lietuva. Dabar Konvenciją yra pasirašiusios 44 valstybės. Jų atstovų susitikimai rengiami kartą per dvejus ar trejus metus siekiant įvertinti pasiektą pažangą ir keistis informacija apie kiekvienos valstybės veiksmus.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras