BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos ir Europos Sąjungos ekspertai diskutuos apie maisto priedų reikšmę mūsų gyvenimo kokybei šiandien ir ateityje

Š.m. spalio 18 d. (antradienį) Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuoja tarptautinę konferenciją, skirtą maisto priedų naudojimo ir ženklinimo aktualijoms ir ateities perspektyvoms įvertinti. Konferencijos metu numatoma aptarti gamintojų ir vartotojų požiūrio į maisto priedų naudojimą skirtumus, pateikti teisingą informaciją apie maisto priedų saugą, riziką vartotojų sveikatai, pasikeisti nuomonėmis su gamintojais, vartotojais, sumažinti visuomenės nerimą dėl maisto priedų naudojimo.

Per keletą pastarųjų dešimtmečių maisto priedų įvairovė nuolat augo ir šiuo metu jie naudojami praktiškai visose maisto pramonės šakose. Maisto priedai sudarė galimybes ilgiau išlaikyti maisto produktų prekines ir kokybines savybes, pagerinti jų skonines savybes, pratęsti tinkamumo vartoti terminus ir pan. Tačiau augant maisto priedų įvairovei ir jų pritaikymo maisto pramonėje galimybėms, vartotojai vis dar labai mažai žino apie šią maisto pramonės šaką. Dažnai tai sudaro prielaidas sklisti gandams apie maisto priedų pavojus, Lietuvoje pastaruoju metu įsigali nuomonė, kad visi maisto priedai gali pakenkti žmonių sveikatai. Vartotojams trūksta nešališkų ir nepriklausomų mokslininkų ir ekspertų nuomonės šiais klausimais, taip pat pasigendama ir atviro dialogo tarp gamintojų ir vartotojų, siekiant suprasti ir įvertinti vieni kitų lūkesčius.

Konferencijos metu mokslinių tyrimų institutų, universitetų, maisto pramonės asociacijų, maisto gamybos įmonių ir vartotojų organizacijų atstovai diskutuos apie Lietuvos gyventojų mitybos įpročius, aiškinsis ar įmanoma šiandienos maisto pramonė be maisto priedų, ar maisto priedų nauda atsveria galimus pavojus.

Konferencijoje taip pat dalyvaus Europos Komisijos, Europos maisto saugos agentūros (EFSA), LR Seimo, LR Vyriausybės, Žemės ūkio ir Sveikatos apsaugos ministerijų, Visuomenės sveikatos centrų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atstovai. Renginio metu, žiniasklaidos atstovai bus pakviesti į specialią spaudos konferenciją.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras