BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvoje vyks jubiliejinė Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada jaunimui

Šių metų balandžio 22-29 dienomis Lietuvoje viešės 23 Europos Sąjungos valstybių jaunimas, kurie rungsis 10-oje „Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje” (EUSO). Lietuva pirmą kartą gauna teisę organizuoti tokį tarptautinį gamtamokslinį renginį.

„Galimybė, o kartu ir atsakomybė, organizuoti tokio masto jubiliejinį konkursą yra geriausias Lietuvos pripažinimas įsiliejus į tarptautinę būsimų mokslininkų ugdymo areną. Būtent šis konkursas skatina komandinius ir kūrybiškus sprendimus, ko labiausiai reikia būsimai šių talentų karjerai. Šiais metais sulauksime daugiau nei 200 svečių iš visos Europos Sąjungos”, - kalbėjo EUSO konkurso koordinatorius Lietuvoje Paulius L. Tamošiūnas.

Ši olimpiada pradėta organizuoti 2003 metais Airijoje, jos iniciatorius - Michael A. Cotter. Olimpiados pagrindinis tikslas - vienoje vietoje suburti gabiausią Europos jaunimą, kad spręsdami užduotis jie ne tik varžytųsi, bet ir užmegztų tarpusavio ryšius.

Konkurse dalyvauja viena ar dvi komandos iš kiekvienos šalies (t.y. 3 arba 6 mokiniai, atitinkantys vienintelius - amžiaus ir pilietybės - reikalavimus). Komandą lydi 3 vadovai (skirtingų sričių specialistai (biologas, chemikas ir fizikas), gebantys į gimtąją kalbą išversti užduotis). Olimpiados metu dalyviai sprendžia 2 praktines užduotis. Užduotys lygiomis dalimis tikrina dalyvių gebėjimus biologijos, fizikos ir chemijos srityse. Tokiu būdu skiepijami komandinio darbo, atsakomybės prisiėmimo įgūdžiai, būtini sklandžiai mokslininko karjerai. Užduotis šių metų konkursui kuria Vilniaus universiteto dėstytojų komanda.

Sausio 24 dieną Vilniuje lankysis „Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados” pradininkas Michael A. Cotter.

Bernardinai.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras