BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Klaidinančią VAE reklamą svarstys teismas

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas priėmė svarstyti visuomeninio judėjimo “Žmonės sprendžia” ieškinį prieš UAB “Visagino atominė elektrinė” dėl klaidinančios reklamos skleidimo. Ieškinyje teismui visuomenės interesą ginantis judėjimas konstatuoja, jog uždaroji akcinė bendrovė, skelbdama reklamą apie savo įmonės veiklą, pažeidžia Lietuvos Respublikos Reklamos įstatymą, nes reklaminiame vaizdo klipe pateikiami neteisingi teiginiai dėl elektros kainos iš atsinaujinančių energijos šaltinių, visuomenė dezinformuojama, kai teigiama, jog atominės elektrinės statybai nebus naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, taip pat - naudojamas neleistinas paslėptos reklamos būdas, kai informacija apie įmonės veiklą yra pateikiama imituojant LRT televizijos laidą “Valanda su Algimantu Čekuoliu” ir, tokiu būdu, žiūrovas yra klaidinamas.

“Žinomo žurnalisto ir jo įvaizdžio naudojimas, siekiant įkalti žmonėms į galvas vienpusišką informaciją, yra klasikinis manipuliavimo pavyzdys. Sovietiniais laikais tokie metodai buvo naudojami, norint paveikti žmonių sąmonę ir siekiant apjuodinti sovietinės sistemos disidentus. Labai gaila, kad ir laisvoje Lietuvoje valstybinė įmonė ir ją dengiantys politikai nesibodi naudoti tokius neetiškus metodus”, - sako judėjimo “Žmonės sprendžia” vadovas Linas Balsys.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija žurnalisto A. Čekuolio elgesį, dalyvaujant atominę elektrinę propaguojančiame klipe jau yra pripažinusi neetišku.

Judėjimas “Žmonės sprendžia” siekia, jog teismas uždraustų klaidinančios VAE reklamos transliaciją per žiniasklaidos priemones.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras