BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keturračius lauk iš miškų!

Mielieji skaitytojai,

keturračiai yra didžiulis miškų siaubas. Dėl jų susiėmę už galvų visų saugomų teritorijų darbuotojai. Keturračiais suniokojama paklotė ir padaroma didžiulė žala miškui. Jeigu pamatėte keturratį Kleboniškio miške ar kokioje nors kitoje saugomoje ar parko teritorijoje, pasistenkite jį nufotografuoti ir skambinkite iš karto policijai. Policijai galite skambinti ir nenufotografavę. Svarbu, kad praneštumėte apie tuos niekšus ir paragintumėte valdžią apriboti jų daromą žalą. Nebijokite skambinti policijai, ji privalo reaguoti, atvažiuoti ir pabandyti sugauti ir nubausti pažeidėjus.

Keturračiais draudžiama važinėti saugomose teritorijose bei miško parkuose. Pažeidėjui gresia bauda.

Bet tai dar nereiškia, kad turime taikstytis su keturračiais nesaugomose teritorijose. Jei miškas paprastas, tai vis tiek jam daroma milžiniška žala. Todėl išguikime keturračius iš visų miškų ir laukų. Prašome prisidėti savo balsu pasirašant peticiją:
http://www.peticija.lt/visos/2390/pasirasyti

Peticija:
Keturračiams leisti važiuoti tik keliuose pagal galiojančias KET
taisykles. Ne keliuose - tik specialiai įrengtose trasose bei su žemės
(miško) savininko raštišku sutikimu.

Pažeidus šias taisykles keturratis KONFISKUOJAMAS!

Labai prašau - persiųskite šią žinutę visiems savo draugams. Miškas jums padėkos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (16)

Valdas2009-03-24 10:33

Pataisykit klaidas: ne keliose, o keliuose, išbraukti "bei"

Anonimas2009-03-24 14:21

matosi kacapų padirbėta.

Andrius2009-03-24 15:55

o jei grybautojas su lengvaja a/m stovi ant samanu tai ir jo lengvaja konfiskuos ?!?

Anonimas2009-03-24 17:43

Fotografija ne i tema, misko nesimato.

Laimis Žmuida2009-03-24 20:15

Fotografija ne į temą? Nesimato miško? Norėjote pasakyti: "jau nebesimato miško". :)

Valdai, ačiū už pastabą, jau ištaisiau klaidas. :)

Laimis Žmuida2009-03-25 10:31

Dėmesio!

Į mane kreipėsi pora žmonių ir iš jų reakcijos pamačiau, kad tekstukas netinkamai suprantamas. Taigi aiškinu:

1. Peticiją iškėlė ne ekonaujienų redakcija. Mes tiesiog aptikome peticiją ir apie ją pranešėme žmonėms.

2. Keturračiams draudžiama važinėti saugomose teritorijose. Todėl jei pastebėsite saugomoje teritorijoje (tokioje kaip Kleboniškio miško parkas) keturratį jau dabar galite kviesti policiją. Tačiau keturračiams dar nedraudžiama važinėti paprastuose miškuose, būtent tam ir iškelta peticija, kad apriboti jų žalą paprastiems miškams.

Anonimas2009-03-25 15:39

Cia visokiu veju jus prirasete.Zmones nelabai supranta ka praso ir ko reikalauja.Del tokiu nesamonku reikalavimu Lietuva yra isimtis ES salyse ,kur keturatis registruojamas ,kaip zemes ukio technika- todel ir prasideda dar didesne painiava.Keturatis yra motorine transporto priemone ir jai galioja KET.Pagal KET taisyklesir dabar niekas neleidzia vazineti misko paklotu , laukais ir tt.Todel reikia sutvarkyti registracijos problemas,kad nebutu tos nesamones su ZUT , kuriai neaisku ,kur galima ir kur negalima. Visa europa turi arba registruojamus ,kaip automobilius ir jiems galioja KET, arba neregistruojamus -jais galima vazineti tik specialiai skirtose teritorojose.Isvaziavai i viesa vieta su neregistruotu..pareik pagal KET taisykles uz vaziavima su transporto priemone be registracijos…kelis kartus pagavo- transpiorto priemone konfiskavo. Ir nereikia nieko cia naujo kurti ir daryti, uztenka istatymines bazes-tik tvarka pasidarykite.

Chuliganas2009-03-25 21:04

Tiesa zmogus sako. O del misko… buvo miskas nebebus to misko… iskirs ir baigsis leist neleist vazinet… Geriau pries benzo pjukla atsistotumet nemykusios del transporto… prie keturraciu nera reikalo kibt jie turi savo paskirti.

Laimis Žmuida2009-03-28 13:05

keturračiai siaubia pajūrį:
http://www.delfi.lt/news/daily/ecology/article.php?id=21197766

Pilietis už gamtą2009-04-04 10:40

Seimo ir Vyriausybės peticijų komisijoms
2009-03-25
pateikta PETICIJA

„DĖL KETURRAČIŲ ATSAKOMYBĖS NUSTATYMO NE KELIUOSE,
KUR NEGALIOJA KELIŲ EISMO TAISYKLĖS“
(www peticija lt
Keturračių siautėjimui miške ir laukuose griežtas NE !!! Nr.2.)
Jei Jūs turite pasiūlymų, pataisymų ar informacijos palaikančios, papildančios arba prieštaraujančios šiai peticijai prašau tai parašyti šioms peticijų komisijoms:
Vyriausybės peticijų komisija
Gedimino pr. 11, 01103 Vilnius
arba
Komisijos posėdžio sekretorė - Vyriausybės kanceliarijos Priimamojo vedėja Vida Nagurnaitė, tel. 266 37 72, el. paštas v.nagurnaite@lrvk.lt

Seimo peticijų komisija
Gedimino pr. 53, Vilnius.
arba
Seimo peticijų komisijos pirmininkė Danutė Bekintienė Danute.Bekintiene@lrs.lt

yamaha kodiak 401cc2009-05-24 21:39

cia isvis nesaamoniu primanto.. as nesuprantu kuo jum tiek keturraciai taip trukdo.,. prisikabinkit prie 4×4 kur "off road'e " vazineja.. jie taip pat "niokoja miska" .. policija tai jau tikrai nieko keturraciams nepadarys.. man idomu kaip jie tikisi keturaty pagaut.. tai gal tegu mentai prisiperka keturraciu ir taip bando pagaut?

KEBABAS2009-06-11 13:21

tave gal keturratis partrenke kad cia taip nirsti ant ju ?

Mantas2009-08-21 13:42

Klounai kaip gali drausti.

Darius2010-05-04 16:10

Paziurekit uzsenyj varineja keturraciai bele kur miskai laukai ir nieko mentai nesikabina kaip pas mus,aisku jai bespridelus daro chuliganas medelius varto su motcu ar koki bulviu lauka drozia tai taip sutinku kad taip negerai,bet miske pasivazinet takuciais ar ar maza kur,kur ismindziota jau simta metu zmoniu, masinu tai kas nutiks blogo,kiti is pavydo verkia oi duodasi jie cia kur papuola.kita kart ant kaimo zvyrkelio buna prisikabina kad vaziuoji,yra visokiu daunu.Tai kur vazinet tada? yra trasu speceliu bet kas ten per trasos 200m.ilgys ir to tarka,lauzai tik motca ir tiek jokio malonumo.Jau nori atimt paskutini malonuma is jaunimo,tai geriau tegu eina patvoriais ruko zole,narkotikus ar panasiai ka.Kiek pamenu prie rusu buvo geriausiai varai kur nori ir su kuo nori nors su tanku lek nieks demesio nekreipia,o milicija buvusi tai ne taip kaip dabar kabinasi,duodu b……… nukirst jai mentai negaletu imt kysio anei lito tai ir nesikabintu taip kaip dabar kabinasi.

Zigmas2011-02-01 23:39

Nematau nieko blogo, kad keturraciai vazinejasi miskuose. Fun zmonems. Beje nera tu keturraciau tiek daug, kad trukdytu pauksteliu ciulbejimo klausytis. Nereikia svaigti. Samaneles mat saugosim, o kad iskerta hektarais tai nieko. Arba bruzgynai nepraeinami stukso - irgi gerai. Piktinosi ten kazkoks uredas, kai pamate ant laiptu padangu pedsakus - “aiskiai vaziuota”. Nu ir kas cia blogo? Blogai uredui su smegenais. Pagal tokia logika gal uzdrauskim ir lektuvams virs lietuvos skraidyt triuksma jie irgi kelia ir aplinka tersia zymiai labiau nei keturraciai…

Kristina2011-07-07 19:53

Tokioms, keturračių vairuotojų, problemoms spręsti atsirado projektas „Visais ratais už gamtą“. Šio projekto organizatoriai sukūrė nuostabią terpę diskusijoms apie eksplotacinių atliekų surinkimo ir pardavimo punktus, leistinų trasų vietas bei kitą naudingą informaciją švarios gamtos išsaugojimui neatsisakant savo mylimo sporto.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras