BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Japonai prekiauja radioaktyviomis mašinomis

Naudotų automobilių prekeiviai Japonijoje nieko neįtariantiems klientams pardavinėja mašinas, gavusias pavojingai aukštą radiacijos kiekį. Automobiliai iš išorės atrodo geros būklės, tačiau anksčiau jie priklausė žmonėms, gyvenantiems netoli per kovo 11 dienos žemės drebėjimą ir cunamį pažeistos Fukušimos atominės elektrinės, praneša telegraph.co.uk.

V. Radžiūno (lrt.lt) nuotr.

Kitos mašinos atkeliavo iš naudotų prekeivių šiaurės rytinėje Japonijoje. „Asahi” laikraštis praneša, kad mikroautobuse, registruotame Ivakyje, prie pat 30 kilometrų evakuacijos zonos, nustatytos aplink elektrinę, ribos, aptiktas 110 mikrosivertų per valandą siekiantis spinduliavimas. Japonijos vyriausybės nustatyta radiacijos riba eksportuojamiems automobiliams siekė 5 mikrosivertus, tačiau rugpjūtį sugriežtinta iki 0,3 mikrosivertų.

Automobilių prekeiviai ilgą laiką džiaugėsi pelninga prekyba: Japonijoje jie supirkdavo naudotus automobilius, kuriuos eksportuodavo į Rusiją ir pietryčių Aziją. Tačiau dėl įvestų radiacijos testų šios rinkos užsivėrė, tad verslininkams neliko nieko kito, kaip tik pardavinėti automobilius vidaus rinkoje.

Iki šiol eksporto dokumentus duoti atsisakyta 660 japoniškiems automobiliams.

Prekeivis radioaktyvų mikroautobusiuką iš Ivakio aukcione įsigijo už 1,43 mln. jenų, „Ashani” pasakojo jis. Kai automobilį jis bandė iš Osakos transportuoti į pietryčių Aziją, pareigūnai jį informavo, kad radiacijos lygis autobusiuke leidžiamą normą viršija daugiau kaip 20 kartų.

„Po testo bandžiau automobilį išvalyti. Pakartotinai patikrinau oro kondicionieriaus filtrą, valytuvus, pakeičiau padangas, tačiau radiacijos lygis sumažėjo tik iki 30 mikrosivertų per valandą”, - pasakojo vyras.

Negalėdamas parduoti automobilio užsienyje ir nenorėdamas jo visiškai nurašyti, jis vietos transporto ministerijos skyriuje panaikino autobusiuko registraciją ir pakeitė numerius. Rugsėjį automobilis už 1,21 mln. jenų parduotas aukcione Kobėje.

Aukciono rengėjai atsisakė atskleisti žmogaus, įsigijusio automobilį, tapatybę.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras