BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iššūkis Kauno “fyfoms” ir ne tik - žygis, uodai ir menkai praminti gamtos takai

Išskirtinių gamtos ir kultūros paveldo vertybių sankaupa prie antro pagal dydį Lietuvos miesto - atradimas ir atgaiva ne tik miestiečiui, o gausi biologinė įvairovė - tikras stebuklas. Deja, ne visi kauniečiai žino, jog visai šalia egzistuoja tokia žalioji planeta, į kurią nukeliauti galima vos per keletą minučių, ir tikrai - ne visi yra pabuvoję Kauno marių regioniniame parke (dar yra tie, kurie buvę, bet patys to nežino). Dalis parko vertybių yra pačiame Kauno mieste - tai didingasis Pažaislio vienuolynas ar margosios Palemono pievos. Tačiau, kaip tame posakyje - kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių: kuo toliau nuo miesto, tuo daugiau paslaptingesnių ir įspūdingesnių vietų atrasime.

Kaunas gali drąsiai vadintis ne tik laikinąja, bet ir žaliąja sostine (Nemuno sala, Santakos parkas, Kauno ąžuolynas…). Tuo kauniečiai gali didžiuotis. Tačiau dar daug ne taip didingai skambančių stereotipinių etikečių šiam miestui klijuojama - pradedant duobėtais keliais ir baigiant „soliariuminėmis” gražuolėmis… Jei pirmojo fakto nepaneigsime, tai antrąjį mitą bandysime sugriauti jau birželio mėnesį. Tiesa, gal Kaunas ir „fyfų” miestas, bet net ir „fyfos” žino, kur kiškio kopūstai dygsta.

Štai todėl visoms miestietėms ir joms prijaučiančioms, skeptikėms ir smalsuolėms, mėgstančioms pasibūti gamtoje ir toms, kurios mano, jog žygiai - ne itin smagi veikla, metame iššūkį ir kviečiame į tikrų tikriausią žygį. Bent vienai dienai pasinerk į nuotykius gamtoje - be „špakliaus”, be „kablų”, be plaukų tiesintuvo…

Ką veiksime? Visas detales rasi šiame skelbime.

Trumpai tariant, keliausime gamtos takais, domėsimės augalais ir bandysime atskleisti jų panaudos grožio procedūroms paslaptis, deginsime kalorijas judėdamos žygio ritmu, varžysimės smagiose rungtyse, kursime laužą ir sutemausime prie Kauno marių. Vienoms - tai bus tikras iššūkis (turime omeny ne tik uodų debesis…), kitoms - eilinė diena rojuje (žydinčios pievos, čiulbantys paukšteliai…) , o trečioms - treniruotė po atviru dangumi (Girionių erozinis kalvynas - ne tik skambus pavadinimas).

Žygio metu planuojame nueiti 8 km nelygiu reljefu. Žygio pradžia - 13 val. Susitinkame prie Pakalniškių piliakalnio. Pabaiga - vėlyvas vakaras arba pagal dalyvių asmenines ambicijas ir nuotaiką (t.y. pasitraukti iš žygio galėsite bet kuriuo metu, vidiniam balsui paliepus ar tiesiog panorėjus).

Paneik dar vieną Kauno stereotipą - junkis prie mūsų žygiuojančios ekipos!

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras