BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iššūkis: elektromobiliai Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Jei kada pagalvojote apie tai, kad elektromobilių gamintojams turėtų būti nelengva įtikinti vartotojus, įpratinių automobilių, pakeisti savo įpročius, tuomet turėtumėte džiaugtis, kad nesate Carloso Ghosno vietoje, rašo Allcarselectric.com. Bendrovių „Renault” ir „Nissan” vadovas neseniai lankėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kur tikėjosi užmegzti santykius su šios šalies valdžia ir taip atverti duris elektromobilių „Nissan Leaf” pardavimui šioje šalyje 2011 metais. Įdomu, kokia sunkiausia viso to dalis? Nafta.

Pagrindą JAE klestėjimui nuklojo naftos eksportas, o C. Ghosno tikisi įpratinti tautą, kurios visa sėkmė susijusi su nafta, prie automobilių, nenaudojančių nė lašo kuro.

JAE jau seniai paskelbė apie ketinimus už maždaug 17 km nuo šalies sostinės pastatyti naują miestą, Masdarą, tapsiantį pirmuoju miestu pasaulyje, kuris naudos tik saulės energiją ir kitus atsinaujinačius energijos šaltinius. Be to, planuojama, kad Masdaras bus CO2 neutralus, beatliekinis miestas. Taigi „Nissan” ir JAE bendradarbiavimas turėtų abipusės naudos. Į šį miestą įprastiniai automobiliai įvažiuoti negalės, taigi be elektromobilių apsieita nebus.

C. Ghosno sakė: „Sveikinu planus pastatyti miestą, naudojantį atsinaujinančius energijos šaltinius. Mes manome, kad yra labai daug galimybių objektyviam ir realiam bendradarbiavimui ir kad su savo technologijomis galėtume prisidėti prie šios realybės įgyvendinimo”.

Kol kas bendrovė „Nissan” nėra pasirašiusi jokio formalaus susitarimo dėl bendradarbiavimo su Masdaro miestu. Tačiau akivaizdu, kad „Nissan” pasiryžusi prisidėti prie šio projekto.

Emobility

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras