BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išsaugokime Dvarčionių pievą kartu

Aprašymas: Natūralios pievos nyksta ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Išskirtinei savo natūralumu, tačiau apleistai Dvarčionių pievai reikia mūsų pagalbos. Parama, surinkta per aukok.lt, bus skiriama Dvarčionių pievos išsaugojimui reikalingų dviejų krūmapjovių įsigijimui bei informacinio stendo gamybai, įrengimui. https://www.aukok.lt/Projektai/Issaugokime-Dvarcioniu-pieva-kartu

Apie organizaciją: Baltijos aplinkos forumas (BEF) yra pelno nesiekianti visuomeninė organizacija, vykdanti veiklą aplinkos apsaugos srityje. Dirbdamas kaip nevyriausybinė organizacija, BEF siekia, kad visuomenė gyventų švarioje ir sveikoje aplinkoje, gamtiniai ištekliai būtų tinkamai naudojami, o turtinga gamtinė įvairovė būtų užtikrinta ateities kartoms. Pagrindiniai BEF tikslai yra institucinis stiprinimas, sukauptos patirties sklaida, įvairių su aplinkos apsauga susijusių suinteresuotų grupių tarpusavio bendradarbiavimo skatinimas aptariant ir sprendžiant klausimus, susijusius su aplinkos apsaugos politikos formavimu ir įgyvendinimu. BEF sėkmingai dirba ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos jūros regione bei už jo ribų. Nuo 2003 m. BEF biuras Lietuvoje kartu su to paties pavadinimo organizacijomis Latvijoje, Estijoje bei Vokietijoje kartu suformavo tarptautinį organizacijų tinklą - BEF grupę, kurią vienija bendras tikslas ir uždaviniai.

Apie projektą: Dvarčionių pieva, esanti Vilniaus miesto ribose, yra labai vertinga savo gamtine prasme. Tai atvirų gamtinių buveinių ir su jomis susijusios vertingos biologinės įvairovės intarpas Rytų Lietuvos pušynų glėbyje. Ši pieva - atgaiva miestelėno akims, kur galima pasidžiaugti augančiomis gegūnėmis - mūsų krašto laukinėmis orchidėjomis, taip pat retu paprastuoju kardeliu. Čia sutinkami perintys pievų paukščiai, tokie kaip pieviniai kalviukai, geltongalvės kielės, pempės ir kt. Tačiau natūralios pievos nyksta visoje Europoje. Tad ir šiai natūralios gamtos kertelei iškilo grėsmė - dėl nebevykstančio šienavimo pieva užželia menkaverčiais krūmynais, kurie išstumia retuosius pievos augalus ir gyvūnus. Dar keli metai - ir ji išnyktų visai.

Tik su visuomenės iniciatyva ir pagalba šią vertingą pievą galima išlaikyti, todėl Baltijos aplinkos forumas organizuoja talkas ir kviečia į jas visus, kurie yra neabejingi gamtos grožiui ir nori padėti jam išlikti. 2009 metais jau įvyko trys talkos, kurių metu buvo šienaujama ir kertami krūmynai, smarkiai pagerinusios pievos būklę, tačiau jai palaikyti pagalba reikalinga kasmet. Dėl to 2011 metų pavasarį organizuosime talką vėl, o už paaukotus pinigus įsigytos krūmapjovės padės išsaugoti šią pievą dar ne vienerius metus.

Prieš ir po talkos vyks diskusija su ekspertais apie šios pievos svarbą bei vadinamąsias agrarines aplinkosaugos priemones - kokios jos yra ir kokia jų teikiama nauda. Taip pat organizuosime kelis pievai skirtus renginius Vilniuje, kurių metu bus paskaitėlės bei meniniai vaikų pasirodymai gamtos išsaugojimo tematika.

O kad žinios apie tvarkomą Dvarčionių pievą visus pasiektų ne tik talkų metu, ketiname už paaukotas lėšas įrengti informacinį stendą, kuris bus prieinamas visiems norintiems atvykti apžiūrėti Dvarčionių pievą kaip vieną iš nedaugelio natūralių pievų bei pasigilinti į gamtos apsaugą.

Tik mūsų visų pastangomis pieva išliks, o su ja - ir jos vertybės, kuriomis gali gėrėtis kiekvienas!

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras