BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išleistas naujas žurnalo “Green’as” numeris

Penktojo žurnalo „Green‘as“ tema – sveikatos ekologija. Temai skiriama nemažai publikacijų. Taip pat žurnalo skaitytojai ras jau nuolatinių ekspertų straipsnius ekonomikos, energetikos, maisto klausimais. Naujajame žurnale yra ir naujų projektų, vienas iš jų – senovės lietuvių mityba. Jūsų dėmesiui etnografės lietuvių mitybos įpročių apžvalga ir penki būdingiausi sausio-balandžio mėnesio patiekalai.

Žurnalo ieškokite prekybos centruose ir ekologiškų prekių parduotuvėse.

Vartojimo pinklės arba kaip patirti „ekologišką” laimę?

Auganti ekonomika skamba kaip prakeiksmas ekologui. Jų požiūriu, recesija yra vienas iš retų periodų, leidžiančių planetai įkvėpti. Juk nepailstanti gamyba ir prekyba alina gamtą. Simona Vaitkutė klausia, ar pirkiniai atneša mums laimę? Ar pinigų kiekis susijęs su laimės jausmu? Ir kas iš tiesų man padeda jaustis laimingais?

Ekonomika ir ekologija. Gali nebent užkrėsti…

Ekonomistė Guoda Azguridienė į vartojimo ir ekologijos santykį žiūri iš ekonomisto pozicijų. Ji ieško nelengvos dilemos sprendimo būdų – kuo daugiau vartojame, tuo daugiau teršiame. Ar žmogų reikia riboti? Kokia tokio ribojimo ekonominė nauda?

Hipokrato priesaikos įkaitai, arba kodėl medikai negina teisės į sveikatą?

Egzistuoja nemažai visuomeninių medikų organizacijų, kurios užsiima rekomendacijomis, teikia patarimus, pasiūlymus. Lietuvos kardiologų draugija „pagarsėjo“ rekomenduodama jogurtą, saugantį nuo cholesterolio didėjimo. Šio jogurto reklama Europoje buvo uždrausta. Kaip spekuliatyvu pardavinėti tokios rimtos organizacijos vardą ir tylėti tuomet, kai tikrai reikia kalbėti. Daiva Ausėnaitė klausia, kodėl medikai nepataria negyventi kenksmingoje aplinkoje, nevalgyti kenkiančio sveikatai maisto, nevartoti nereikalingų vaistų, nenaudoti produktų, kurių sudėtyje yra daug kenksmingų cheminių medžiagų?

Sveikatos samprata Vakarų ir Rytų ir kultūrose

Kas lemia žmogaus sveikatą ir gyvenimo kokybę? Rytų medikai atsakymą į šį klausimą rado prieš daugelį tūkstančių metų. Indų, kinų ir arabų medikai sukūrė ne vieną traktatą, terminą ir prirašė daug labai konkrečių patarimų. Vakarų kultūros sukurta medicinos sistema kurį laiką šuoliavo į priekį milžiniškais žingsniais, kasdien stebindama technologiniais atradimais. Deja, tenka pripažinti, kad Vakarų medicina kasdien patiria mažesnius ar didesnius pralaimėjimus ir skėsčioja rankomis, nes nežino, kodėl taip nutiko. Jie sako – kiekvieno žmogaus organizmas unikalus… Rytų medikai supratingai šypteli – jie tą jau seniai žino. Gal prieš daugelį metų Rytuose susiformavusios įžvalgos, patarimai ir rekomendacijos galėtų būti ne mažiau vertingos nei šiuolaikinių gydytojų patarimai? Galbūt dar šiame šimtmetyje gims nauja sveikatingumo sistema?

Rubrika „Grynuolis“. Užuosti gyvenimą…

Režisierė, antropologė, dabar aromatų ekspertė Laima Kiškūnė kartu su Liepa Rimkevičiene leidžiasi į ilgą pokalbį apie vaikystės kvapus, apie gimtį ir mirtį, apie prastėjančią mūsų uoslę, apie gydymą aromatingais kvapais ir stebuklingą kosmetiką.

Rubrika „Grynas maistas“. Aliejus parduotuvėje ir virtuvėje. Ką pasirinkti?

Aliejaus pasirinkimo gausa ir kasdien vis pasirodančios naujos žinutės apie vieno „kenksmingumą“, kito „gerumą“, verčia ieškoti atsakymo į klausimą – ką turime žinoti apie aliejus? Straipsnio autorė Guoda Azguridienė vis dar nesupranta, kodėl šalto spaudimo aliejus pas mus nėra tapęs normalios mitybos pagrindiniu riebalų šaltiniu.

Rubrika „Grynas maistas“. Nepatogi tiesa apie ŽUVĮ.

Dabar žuvies sugaunama daugiau nei jūros ir vandenynai sugeba „užauginti“. Lietuvos gamtos fondo ekspertas Robertas Staponkus atskleidžia sudėtingos struktūros, kuri vadinasi žvejyba, užkulisius. Ir tiems, kurie penktadieniais vis dar mėgsta valgyti žuvį, pataria būti išrankesniems. Dėl savęs ir dėl žuvų.

Rubrika “Green’as drive’as” . Elektromobiliai – jiems priklauso ateitis.

Benzinas brangsta vos ne kasdien, naftos atsargos pasaulyje senka. Gal šiek tiek pavėluotai, bet vyrai vėl prisiminė elektra varomus automobilius. Skandinavai elektromobiliais važinėja jau kelis dešimtmečius, estai iš kiniškų detalių pasigamino dešimt elektromobilių, o Lietuvoje oficialiai užregistruotas pirmas elektromobilis, trumpai pavadintas 3E. Daiva Ausėnaitė klausia, ar šiandien jau galima sakyti, kad miesto gatvių ir greitkelių ateitis priklauso elektromobiliams?

Rubrika „Grynas būstas“. Ekologiškai ekonomiškas būsto šildymas - ar tai įmanoma?

Žurnalo ekspertas, architektas Dalius Jurkevičius pateikia naudingų ir praktiškų patarimų, kaip sumažinti išlaidas už būsto šildymą.

Rubrika „Grynas gyvenimas“. Ligą renkamės patys.

Rubrikos „Grynas gyvenimas“ šeima toliau dalinasi savo patirtimi. Vilma Grigienė kalbina trijų vaikų mamą Eglę Kauneckienę ir klausia, kaip ajurvedos tradicijų besilaikanti šeima elgiasi, kai į duris pasibeldžia liga.

Rubrika „Užsiaugink pats“. Žiema - puikiausias metas pradėti kurti daržą

Straipsnio autorius Saulius Jasionis – gamtinės žemdirbystės pradininkas Lietuvoje. Jis įsitikinęs, kad žiema – puikus metas kurti daržą. Ir visai nesvarbu, kur jūs gyvenate – mieste, užmiestyje ar kaime – šaltasis metų laikas puikiai tinka galvoti apie būsimą daržą. Ir net imtis kažkokių veiksmų.

Rubrika „Atsakinga reklama arba… Nežudyk reklamos!”

Geriausios aplinkos apsaugos bei socialinės reklamos.

Kapitalizmą apibrėžiame patys. Socialinis verslas

Naujoji socialinė ekonomika. Trečiasis sektorius. Socialinis verslas. Socialinė ekonomika. Sudėtingų terminų raizgalynė bando išpainioti Justinas Pagirys.

Rubrika “Grynas smegenų plovimas arba kas slepiasi už etiketės?”. Kaip pasirinkti dantų pastą?

Šį kartą po padidinamuoju žurnalistės Dalios Vencevičienės stiklu pateko dantų pastos. Kokios cheminės medžiagos slepiasi nedidelėje tūtelėje? Kokias dantų pastas rinktis? Ir ką apie dantų valymą galvoja medikai?

Rubrika „Green‘o receptai”

Pristatome unikalų žurnalo Green‘as projektą – Senovės lietuvių valgymo įpročiai ir šventės. Šiame numeryje pirmieji projekto receptai ir būdingiausių patiekalų apžvalga.

Rubrika „Laisvalaikio skaitiniai“. Senovės lietuvių valgymo įpročiai ir šventės

Lietuvių liaudies kultūros centro specialistė Nijolė Marcinkevičienė supažindina su sausio-balandžio mėnesių senovės lietuvių šventėmis ir jų padiktuotais valgymo įpročiais.

Rubrika „Laisvalaikio skaitiniai“

Esė „Dantistas“ iš Regimanto Tamošaičio knygos „Vitaminų pardavėjas“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

n.2011-01-31 13:56

neblogai būtų ir nuoroda į tą green’ą ;)

Sfgjiska2011-01-31 19:47

Pataisykit, jei klystu, bet man rodos, kad green’o internete paskaityt nėr galimybių. Jų internetinis psl. irgi kuriamas: http://greenas.lt/

Rašyti komentarą

Tavo komentaras