BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Interaktyviame žemėlapyje apie pastebėtas vandensaugos problemas dabar pranešti gali kiekvienas

Aplinkos apsaugos agentūra pristato interaktyvų žemėlapį, kuriame gyventojai savarankiškai gali pranešti apie pastebėtas vandensaugos problemas. Tikimasi, jog toks žemėlapis padrąsins gyventojus atidžiau stebėti savo aplinką ir aktyviau reaguoti į taršos problemas, didins gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą. Be to, skelbiamas ir konkursas - aktyviausias, daugiausiai vandensaugos problemų identifikavęs ir paskelbęs gyventojas bus apdovanotas fotoaparatu, kuriuo galės fiksuoti ne tik užterštą aplinką, bet ir įamžinti gamtos grožį.

Aplinkos apsaugos agentūra atkreipia dėmesį, jog pranešimai nebus registruojami ir nagrinėjami kaip skundai. Surinkta informacija bus analizuojama ir pagal galimybes naudojama atnaujinant Upių baseinų rajonų valdymo planus.

Interaktyvus žemėlapis gyventojams prieinamas adresu vandensauga.gamta.lt nuo 2013 m. kovo 21 d. Jį pildyti gali visi gyventojai. Žemėlapyje jie turi galimybę tiksliai nurodyti vietą, kurioje pastebėjo vandensaugos problemą, ją apibūdinti, nurodyti numanomą problemos priežastį iš galimų pasirinkti variantų (pramonės, žemės ūkio, buitinių atliekų/sąvartynų, nenumatytų priežasčių, kita, dėl neaiškių priežasčių kilusi, tarša). Taip pat galima (ir rekomenduojama) įkelti nuotrauką, kuri atspindi vandensaugos problemą. Pildančiųjų prašoma įrašyti ir savo kontaktinę informaciją, kuri nebus viešinama, tačiau gali būti reikalinga prireikus susisiekti ir patikslinti duomenis apie vandensaugos problemą. Įrašo duomenys pirmiausiai pasieks Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojus, kurie pagal galimybes įvertins, ar pranešimas atitinka tikrovę, ar pateikta visa reikalinga informacija ir ar ji pateikta lietuvių kalba. Tuomet darbuotojai teisingą pranešimą patvirtins, neteisingą atmes. Patvirtinti pranešimai matomi bendrame žemėlapyje.

Pildyti žemėlapį ir dalyvauti konkurse siekiant aktyviausio, daugiausiai įrašų pateikusio, gyventojo(s) vardo, galima iki 2013 m. rugsėjo 1 d. Nugalėtojas(a) bus paskelbtas 2013 m. rugsėjo 10 d.

Aplinkos apsaugos agentūros specialistai pažymi, jog sukurtas interaktyvus vandensaugos problemų pildymo žemėlapis aktualus ir gyventojams, ir institucijoms. Gyventojai galės drąsiai ir anonimiškai (tam tikra kontaktinė informacija bus matoma tik Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams) pranešti apie jų krašte, greta jų namų, laukų, lankomų vietų egzistuojančias vandensaugos problemas. Tikimasi, jog toks vandensaugos problemų viešinimas paskatins gyventojus nebūti abejingus savo aplinkai ir ieškoti galimybių vandensaugos problemoms spręsti.

Interaktyvus žemėlapis parengtas įgyvendinant projektą „Visuomenės informavimas apie vandens telkinių apsaugą ir galimybes prisidėti gerinant vandens telkinių būklę”, finansuojamą pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai” VP3-1.4-AM-08-V priemonę „Visuomenės informavimo apie aplinką sistemos sukūrimas ir plėtra”.

Daugiau informacijos:

Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos būklės vertinimo departamento Upių baseinų valdymo skyrius
tel. +370 70662015, el. p.: m.pankauskas@aaa.am.lt
tel. +370 70662016; el.p.: a.sepikas@aaa.am.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras