BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iniciatyvinė grupė sieks referendumo dėl branduolinės energetikos uždraudimo Lietuvoje

Vyriausioji rinkimų komisija trečiadienį įregistravo iniciatyvinę grupę dėl privalomojo referendumo surengimo. Juo iniciatoriai sieks Lietuvos teritorijoje uždrausti branduolinę energetiką. Referendumą siekia surengti daugiausia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Tarp iniciatorių yra šios partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, parlamentarai Rima Baškienė, Antanas Baura, Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, Ukmergės rajono meras Algirdas Kopūstas, Kupiškio rajono meras Jonas Jarutis ir kiti.

Jie referendumui nori pateikti Draudimo projektuoti, statyti ir eksploatuoti branduolines (atomines) elektrines Lietuvos teritorijoje įstatymo projektą.

Šio įstatymo paskirtis - uždrausti projektuoti, statyti ir eksploatuoti branduolines (atomines) elektrines.

„Mūsų tikslas - paklausti Lietuvos žmonių, ar jie norėtų, kad Lietuvoje būtų statoma branduolinė elektrinė. Jeigu žmonės atsakytų “taip„ į mūsų teikiamą klausimą, tas draudimas galiotų ir dabar projektuojamai elektrinei, ir būsimoms elektrinėms”, - sakė vienas iš iniciatorių Tomas Tomilinas.

Tam, kad referendumas minėtu klausimu būtų surengtas, iniciatoriai privalo surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Parašų rinkimų lapai iniciatoriams bus išduoti balandžio 17 dieną, juos grąžinti reikės liepos 17 dieną.

Referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių.

Seime taip pat svarstomas nutarimo projektas surengti referendumą dėl Visagino atominės statybos.

www.suduvosgidas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras