BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Grįžtantys paukščiai namus ras ir Vilniaus pilių kultūriname rezervate

Artėjant pavasario lygiadieniui, šventės „Pasitikime pavasario giesmininkus” dalyviai kabino inkilus sugrįžtantiems sparnuočiams ir gyvai stebėjo, kaip juos reikia tinkamai parinkti įvairiems paukščiams bei įkelti į medžius.

„Šiuo renginiu kartu su Lietuvos ornitologų draugija siekiame suteikti vaikams ir jaunuoliams ornitologijos, ekologijos žinių, ugdyti bei puoselėti meilę gamtai bei tausojantį požiūrį į gamtą”, - sakė Rezervato priežiūros skyriaus vedėja Antanina Jarukaitienė.

Anot jos, kartu tai ir pirmas iš šių metų ciklo renginių, skirtų įžymaus mokslininko, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų katedros profesoriaus Stanislovo Bonifaco Jundzilo 250-sioms gimimo metinėms paminėti.

Kaip teigia Lietuvos ornitologų draugijos koordinatorius Gediminas Petkus, besiplečianti urbanizacija, industrija, žemės ūkis, prisideda prie svarbių buveinių paukščiams nykimo.

„Sparnuočiams reikia mūsų pagalbos. Padėti jiems galime pagamindami ir iškeldami inkilus, o kartu tai gali būti smagus užsiėmimas su šeima ar draugais”, - teigė G. Petkus. Ornitologo pasakojimo, kokie inkilai tinka paukščiams, o kokie drugiams ir šikšnosparniams, į kurią pusę galima atgręžti inkilą ir daug kitų dalykų klausėsi apie 50 į šventę „Pasitikime pavasario giesmininkus” susirinkusių vaikų ir jaunuolių.

„Inkilas gali būti puikia priemone išsaugant paukščius, kurių teritorijoje yra mažai arba iš viso nėra natūralių uoksų ir medžių tinkamų perėjimui”, - aiškino G. Petkus. Jis patarė stengtis netrikdyti jų lizdinėse ir maitinimosi teritorijose, poilsio vietose bei pakvietė visus didelius ir mažus prisidėti prie mūsų sparnuočių išsaugojimo.

Inkilai sugrįžtantiems giesmininkams iškelti buvusio Vilniaus universiteto botanikos sodo teritorijoje, kur XIX a. pradžioje buvo vienas turtingiausių Rytų Europos sodų. Toks jis tapo įžymaus mokslininko, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų katedros profesoriaus Stanislovo Bonifaco Jundzilo dėka. Mokslininkas taip pat domėjosi ir tyrinėjo paukščius, vabzdžius, parašė vadovėlį „Trumpoji zoologija” (1807), kurio viena dalis buvo skirta paukščiams.

Inkilus pagamino turintys negalią Dienos centro „Šviesa” lankytojai, Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos ir Vilniaus statybininkų rengimo centro moksleiviai.

Vilniaus pilių kultūrinio rezervato informacija

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras