BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Griežtina maisto ženklinimą

Kad nebūtų klaidinami vartotojai, Maisto ir veterinarijos tarnyba nuo balandžio 1 d. griežtina produktų be konservantų ir maisto priedų, ženklinimą. Į prekybą nebus galima tiekti produktų su užrašais „Be E” ar be konservantų, jeigu nepateiks tai įrodančių laboratorinių tyrimų. Kilus verslininkų nepasitenkinimui, šių reikalavimų įgyvendinimas nukeltas 2 savaitėms.

Skelbdami, kad produktai yra be maisto priedų ir konservantų, kai kurie gamintojai apgaudinėja vartotojus, teigia Maisto ir Veterinarijos tarnyba. Ištyrusi beveik 200 mėsos, duonos, kitų maisto produktų tarnyba nustatė, kad pusė jų neatitiko etiketėse užrašytų rodiklių.

Tarnyba nutarė sugriežtinti produktų be konservantų ir maisto priedų ženklinimą. Į prekybą nebus galima tiekti produktų su užrašais „Be E” ar be konservantų, jeigu įmonės nepateiks tai įrodančių laboratorinių tyrimų.

„Jei nori ženklinti, kad jų produktas yra be E, be maisto priedų, turi būti pateikta prekybos tinklams laboratorinių tyrimų protokolo nuorašo kopija, kad aš deklaruoju ir atsakau, kad iš tikrųjų tas produktas yra toks, kokį deklaruoju”, - aiškino Maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius.

Įmonėms teks papildomai mokėti už naujus tyrimus, dėl to gali brangti produktai. Pasak gamintojų ir prekybininkų, tarnybos raštą nuo balandžio 1 d. taikyti naują tvarką jie gavę tik praėjusią savaitę, tad nespėsiantys jos įgyvendinti, pasirengti.

„Taip - produktai turi būti kontroliuojami, kad vartotojas nebūtų apgaudinėjamas,o techninės problemos, kaip tai turi būti atlikta ir kontroliuojama, tai atviras klausimas ir mes tikimės Veterinarijos tarnybos konkretesnių nuorodų, kaip tai padaryti naudingai visoms pusėms”, - sakė Mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius.

„Gavom Veterinarijos tarnybos raštą, pagal kurį dar nėra nustatytos tvarkos, kokius sertifikatus, kam juos reikia pateikti, ar turės turėti prekybos tinklo centras, ar kiekviena parduotuvė prašyti”, - teigė Prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Marius Busilas.

Kilus verslininkų nepasitenkinimui ir akredituotai laboratorijai nespėjant tirti produktų, Maisto ir veterinarijos tarnyba naują ženklinimo tvarką nutarė taikyti dviem savaitėmis vėliau - nuo balandžio 15 d.

Salomėja Pranaitienė, LTV „Šiandien”. Nuotrauka iš svetainės E-Dozė Tau

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras