BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

GMO: žiniasklaidos kuriamas baubas ar mokslo pažangos įrodymas?

Į šį klausimą gruodžio 2 d., ketvirtadienį, 18.30 val. kavinėje „Mano Guru” (Vilniaus g. 22/ Labdarių g. 1) rengiamoje diskusijoje „Café Scientifique” apie genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), žiniasklaidą ir etiką bandys atsakyti žurnalistas iš Didžiosios Britanijos Myc’as Riggulsfordas. 25-erių metų mokslo komunikacijos patirtį turintis lektorius nuolat bendradarbiauja su tarptautinėmis žiniasklaidos, mokslo ir labdaros organizacijomis tokiose srityse kaip medicinos etika, gyvūnų gerovė ir organizuoja mokymus žurnalistams.

Diskusijos metu bus kalbama apie visuomenę ir mokslą globalizacijos kontekste, lobizmą, aktyvizmą, kultūrinių skirtumų reikšmę, intelektinę nuosavybę ir gyvūnų teises. Pristatydamas argumentus už ir prieš genų inžineriją lektorius aptars prieštaravimus medicinos tyrimų, žemės ūkio ir aplinkos apsaugos srityse. Vienas pagrindinių šio „Cafe Scientifique” akcentų - žiniasklaidos vaidmuo viešojoje diskusijoje apie GMO - valdžios įtaka, interesų kova ir manipuliacija.

Kadangi vietų skaičius ribotas, ketinantieji dalyvauti renginyje kviečiami registruotis el. p. rita.bureikaite@bef.lt iki gruodžio 2 d. 9 val.

Pranešimas ir diskusija vyks anglų kalba.

„Café Scientifique” arba „Mokslinė kavinė” - tai diskusijos viešose erdvėse aktualiomis mokslo temomis. Renginį organizuoja Britų Taryba Lietuvoje, nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybė.

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Sfgjiska2010-11-30 18:21

Diskusijos pavadinimas tai, sakyčiau, visai nedviprasmiškas. Kitais žodžiais - “GMO: ar tai puiku, ar nuostabu?”. Kaži kaip dėl turinio?

Dalia2010-11-30 23:25

Manau, GMO turi būti uždrausti vienareikšmiškai… Nuo kada kenkimas žmogui, jo sveikatai tapo tik “žiniasklaidos kuriamu baubu”?

Almonas2010-12-01 14:35

Manau, kad aiškinimų apie GMO yra kelios sritys, kuomet lektoriai gali pasiekti tam tikrą piliečių prielankumą tiems GMO. T.y. kuomet nutylima (o jei tai daro profesionalas, - neadekvačiai prilopinama) esmė. Ypač Lietuvai ir jos apsauginėje zonoje, kas apimtų aplinkines Lietuvai šalis, kurios turi būti visiškai laisvos nuo GMO, kad tokie mes įsitvirtintume.
Manau, kad ES valdančiosios institucijos meta daug lėšų, siekiant piliečių palankaus požiūrio į GMO. Pastebiu, akd profesionalas gana nesunkiai gali sujaukti protus piliečiams (kaip tai jau, pavyzdžiui pavyko su fasuote (primirštant fasuotės turinį, - t.y. grėsmės aplinia ir žmogui esmę), ar pagaliau ir nitratų klausime, kuomet bandoma suniveliuoti ne ekologinę ir ekologinę gamybą.
Pastebėjau, kad mūsų žmonės ta prasme dar yra labai tamsūs ir jiem protai sujaukiami gana nesunkiai. O tai nesunkiai daroma ir su žmonėmis, kurie savo srityse pasiekę labai daug (tas yra dar pavojingiau, kai kalbame apie habil. dr, prof. ir pan.).

Almonas Gutkauskas

Rašyti komentarą

Tavo komentaras